- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.02.2021 N 553/ІПК/99-00-04-01-03-06 |
Державна податкова служба України на звернення приватного підприємства (далі - Підприємство), надіслане листом ГУ ДПС у Харківський області щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку (далі - Податок), керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало про наявність у власності нежилих приміщень у багатоквартирному будинку (далі - Будинок), розташованому на земельній ділянці, яка не сформована у розумінні ст. -
79-1Земельного кодексу України (далі -
Земельний кодекс). У зверненні повідомляється про здійснення Підприємством господарської діяльності з надання в оренду власного нерухомого майна, під час перебування на спрощеній системі оподаткування платником єдиного податку третьої групи.
Оскільки у 2020 році змінено умови використання платниками спрощеної системи оподаткування права на звільнення від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (п. 4 п. 297.1 ст.
297 Кодексом), Підприємство запитує про підстави виникнення у нього податкових зобов'язань з Податку та порядок його справляння.
Для забезпечення встановленого ст.
206 Земельного кодексу принципу платності використання землі, як на умовах власності, так і користування (постійного або строкового), необхідним є ідентифікація таких ділянок як об'єкта цивільних відносин, а саме за такими елементами податку: платник - власник або користувач; об'єкт оподаткування - межі та площа; база оподаткування - нормативна грошова оцінка; ставки (ст.
7 Кодексу).
Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. 4 п. 297.1 ст.
297 Кодексу).
Зважаючи на викладене, суб'єкт господарювання - платник єдиного податку третьої групи при умові надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) сплачує Податок на загальних підставах.
Позиція контролюючих органів щодо виникнення податкових зобов'язань з плати за землю після належного оформлення прав власності або користування земельною ділянкою, викладена в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій
наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 р. N 602, з метою забезпечення умов прозорого податкового адміністрування податкових зобов'язань з Податку.
Натомість, використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням принципу платного використання чужих земельних ділянок, реалізація якого у разі набуття відповідного права на Ділянку або її частину здійснюється у формі плати за землю.
................Перейти до повного тексту