1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
03.02.2021 N 380/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
У звернені Товариство повідомляє, що планує здійснювати змішування пального (скрапленого газу, підакцизного товару) та в якості сировини використовувати інші оподатковані підакцизні товари, у тому числі імпортовані іншою юридичною особою (далі - Замовник) на територію України.
В результаті змішування отримується пальне (скраплений газ) зі зміною його фізико-хімічних характеристик та іншим кодом УКТ ЗЕД.
Передача пального (скрапленого газу) на змішування, за нормами ст. 231 та ст. 232 Кодексу, здійснюється виключно з оформленням акцизних накладних та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних. В свою чергу система електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД: обсягів пального, що міститься у виданих та отриманих акцизних накладних; обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок; обсягів пального, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального з рахунок сплачених коштів в бюджет в системі електронного адміністрування реалізації пального; сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального, також обсягу залишку пального, на який платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування а СЕАРП.
Товариство запитує:
1. Чи виникає зобов'язання зі сплати акцизного податку Замовником (власника готової продукції, виробленої з давальницької сировини) Виробнику в момент отримання пального від Виробника, якщо на таке пальне зареєстрована акцизна накладна та пальне обліковується в СЕАРП, при умові, що обсяги виготовленого пального не перевищують обсяги використаного в якості сировини підакцизного товару (пального)?
2. Чи виникає зобов'язання зі сплати акцизного податку у Виробника (при змішувані пального з використанням в якості сировини підакцизного товару (пального)), якщо зареєстрована акцизна накладна та пальне обліковується в СЕАРП, при умові, що обсяги виготовленого пального не перевищують обсяги використаного в якості сировини підакцизного товару (пального)?
3. Чи матиме право Виробник підакцизних товарів (при змішувані пального з використанням в якості сировини підакцизного товару (пального)), застосовувати положення п. 217.6 ст. 217 Кодексу і зменшити суму акцизного податку до сплати для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковані підакцизні товари, у тому числі імпортовані іншою юридичною особою при їх ввезенні на територію України, за умови, що обсяги виготовленого пального не перевищують обсяги використаного в якості сировини підакцизного товару (пального)?
4. Чи є зареєстрована акцизна накладна на пальне, що обліковується в СЕАРП (при отриманні Замовником пального від Виробника після змішувані пального з використанням в якості сировини підакцизного товару (пального)), при умові, що обсяги виготовленого пального не перевищують обсяги використаного в якості сировини підакцизного товару, підтвердженням сплати акцизного податку Замовником Виробнику за нормами пп. 222.1.5 п. 222.1 ст. 222 Кодексу?
Щодо питань 1 - 4 Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно визначення понять (стаття 14 Кодексу):
виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів (пп. 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Платниками податку у відповідності ст. 212 Кодексу є, зокрема, але не виключно особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (пп. 212.1.1 Кодексу), а також особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий (пп. 212.1.15. п. 212.2 ст. 212 Кодексу).
Згідно із ст. 213 Кодексу об'єктами оподаткування є операції, зокрема:
реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пп. 213.1.1 Кодексу);

................
Перейти до повного тексту