- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.01.2021 N 297/ІПК/99-00-21-02-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо збільшення фінансового результату до оподаткування при здійсненні операцій з резидентом Федеративної Республіки Німеччина, який має організаційно-правову форму AG & Co KGaA, та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до інформації, наданої у зверненні, Товариство у 2020 році здійснювало операції імпорту з пов'язаною особою резидентом Федеративної Республіки Німеччина, який має організаційно-правову форму AG & Co KGaA. При цьому, зазначена компанія є платником податку на прибуток (корпоративного податку), що підтверджується Довідкою про виконання обов'язків щодо оподаткування, виданою компетентним податковим органом Федеративної Республіки Німеччина.
У зв'язку з чим, у Товариства виникли питання щодо необхідності збільшення фінансового результату до оподаткування при здійсненні операцій з таким контрагентом за умови недосягнення вартісних критеріїв для визнання операцій контрольованими відповідно до ст.
39 Кодексу.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Підпунктом 140.5.4 п. 140.5 ст.
140 Кодексу визначено, що платник податку на прибуток, що формує різниці, збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних, зокрема, у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до пп. "г"пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст.
39 Кодексу, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, до операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст.
39 Кодексу. Також вимоги цього підпункту не застосовуються, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої ст.
39 цього
Кодексу, але без подання звіту.
................Перейти до повного тексту