1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.12.2020 № 370
Про затвердження Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Холодний яр"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Холодний яр", виклавши його у редакції, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 21.03.2013 № 113 "Про затвердження Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Холодний яр";
наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 08.12.2016 № 480 "Про внесення змін до Положення про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Урочище "Холодний яр".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра КРАСНОЛУЦЬКОГО Олександра.
Міністр Р. Абрамовський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
захисту довкілля
та природних ресурсів
17 грудня 2020 року № 370
ПОЛОЖЕННЯ
про комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Холодний яр"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комплексну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Холодний яр" (далі - Пам'ятка природи) оголошено розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 01.11.68 № 1085 загальною площею 553 га.
1.2. Указом Президента України від 27.07.2016 № 312 "Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення" до території Пам'ятки природи погоджено в установленому порядку включення 486 га земель державної власності, які перебувають у постійному користуванні Державного підприємства "Кам'янське лісове господарство".
1.3. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.
1.4. Пам'ятка природи загальною площею 1039 гектарів розташована у межах Чигиринського району Черкаської області на території Креселецького лісництва Державного підприємства "Кам'янське лісове господарство" (далі - Землекористувач) у кварталах 16, 17, 23, 24, 30, 31, 35, 36, 37, 41, 42, 48, 49, 54, 55, 57, 58, 59, 60.
1.5. Територія, якій надано статус Пам'ятки природи, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює на ній свою діяльність згідно з цим Положенням.
1.6. Землекористувач на території Пам'ятки природи в своїй діяльності керується Конституцією України, Земельним, Лісовим кодексами України, Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про рослинний світ", "Про тваринний світ", іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Пам'ятки природи.
1.7. Межі земельних ділянок, що включені до території Пам'ятки природи, встановлюються в натурі (на місцевості), закріплюються межовими знаками в порядку, визначеному законодавством, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держгеокадастру. Відомості про обмеження у використанні таких земельних ділянок, що встановлені законом та нормативно-правовими актами, в частині додержання природоохоронних вимог, вносяться до Державного земельного кадастру в установленому законом порядку та обов'язково враховуються у схемі планування території області, містобудівній документації, схемі землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
До встановлення меж Пам'ятки природи в натурі її межі визначаються відповідно до Проекту її створення.
1.8. Адреса Землекористувача: вул. Героїв Майдану, 8, м. Кам'янка, Черкаська область, 20800, тел: (04732) 6-19-37.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження у природному стані особливо цінного природного ландшафту - унікального лісового масиву природного походження з горбистим рельєфом, основу деревостанів якого складають різновікові породи - дуб звичайний, ясен високий, граб звичайний, клени гостролистий та польовий. Флористичною особливістю масиву є значна популяція рідкісних та зникаючих видів рослин, зокрема занесених до Червоної книги України - підсніжника складчастого, цибулі ведмежої, любки дволистої, коручки темнопурпурової та чемерниковидної, булатки дволистої, гніздівки звичайної. Тваринний світ типовий для старих лісів центрально-українського Лісостепу.
На території Пам'ятки природи збереглися залишки всіх археологічних культур починаючи з доби неоліту. У 1768 році в Холодному яру розпочалося народне повстання - Коліївщина, яке очолив козак Максим Залізняк.
2.2. Основними завданнями Пам'ятки природи є:

................
Перейти до повного тексту