1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.01.2021 № 3
Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк ім. М. Леонтовича"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк ім. М. Леонтовича", що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.10.2012 № 534 "Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра КРАСНОЛУЦЬКОГО Олександра.
Міністр Р. Абрамовський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
захисту довкілля
та природних ресурсів України
04 січня 2021 року № 3
ПОЛОЖЕННЯ
про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк ім. М. Леонтовича"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького" (далі - Парк-пам'ятка) оголошено постановою колегії Держкомітету Ради Міністрів УРСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.90 № 18 "Про затвердження переліку державних парків-пам'яток садово-паркового мистецтва республіканського значення". Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 951 "Про перейменування деяких територій та об'єктів природно-заповідного фонду" Парк-пам'ятку було перейменовано на Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Центральний парк ім. М. Леонтовича".
1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
1.3. Парк-пам'ятка загальною площею 30 гектарів розташований на території м. Вінниці і перебуває у користуванні міського комунального підприємства "Вінницязеленбуд" (далі - Землекористувач).
1.4. Землекористувач на території Парку-пам'ятки у своїй діяльності керується Конституцією України, Земельним, Лісовим та Водним кодексами України, Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про рослинний світ", "Про тваринний світ", "Про Червону книгу України", іншими законодавчими та нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Парку-пам'ятки.
1.5. Межі земельних ділянок, що включені до території Парку-пам'ятки, встановлюються в натурі (на місцевості), закріплюються межовими знаками в порядку, визначеному законодавством, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держгеокадастру. Відомості про обмеження у використанні таких земельних ділянок, що встановлені законом та нормативно-правовими актами, в частині додержання природоохоронних вимог, вносяться до Державного земельного кадастру в установленому законом порядку та обов'язково враховуються у схемі планування території області, містобудівній документації, схемі землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
До встановлення меж Парку-пам'ятки у натурі його межі визначаються відповідно до Проекту його створення.
1.6. Утримання та реконструкція Парку-пам'ятки проводиться за проєктами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджуються органом, у підпорядкуванні якого перебуває Парк-пам'ятка, за погодженням із Міндовкілля.
1.7. Адреса Землекористувача: вул. Хлібна 1, м. Вінниця, 21036, тел. 0432-56-25-21.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Парк-пам'ятку створено з метою охорони визначного парку культури створеного в першій половині XIX століття на основі природної грабової діброви. Насадження парку мають високу декоративність та багатий дендрологічний склад, серед яких є декілька 300-річних дубів: червоний і каштанолистий, оксамит амурський, сосна веймутова.
2.2. Основними завданнями Парку-пам'ятки є:
охорона та збереження найбільш визначних та цінних зразків паркового будівництва з метою охорони їх і використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях;
забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, додержання режиму території;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
поширення еколого-освітніх знань.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Парку-пам'ятки забороняється діяльність, що суперечить меті та завданням Парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

................
Перейти до повного тексту