- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.12.2020 N 5189/ІПК/99-00-09-03-03-06 |
Державна податкова служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула запит Підприємця стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє таке.
Пунктом 52-8підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Підприємець запитує:
1. Чи має він право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями в тимчасових спорудах торгівельного призначення торгівельною площею не менше 20 квадратних метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів?
2. Чи існує пряма заборона здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями в тимчасових спорудах торгівельного призначення (без фундаменту)?
3. Чи можна отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, що здійснюватиметься в тимчасовій споруді торгівельного призначення, яка знаходиться в сільській місцевості Київської області?
4. Чи потрібно надавати копію документу з адресою місця торгівлі при отриманні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що буде здійснюватися в тимчасовій споруді торгівельного призначення, яка знаходиться в сільській місцевості Київської області?
До запитань 1, 2 та 3.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до ст.
1 Закон N 481 роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб'єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.
Місце торгівлі - це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
................Перейти до повного тексту