- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.11.2020 N 4726/ІПК/99-00-07-05-01-06 |
Державна податкова служба України розглянула запит (далі - підприємець) від 22.10.2020 р. (вх. ДПС N 3116/ІПК/6 від 22.10.2020 р.) щодо надання податкової консультації та в порядку статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець є платником єдиного податку другої групи, обсяг доходу протягом календарного року перевищив 1 000 000 гривень. Надає освітні послуги в режимі onlain через мережу Інтернет, розрахунки за надані послуги проводяться за допомогою ПКТС, Приват-24, Ощад-24 та Монобанк.
Підприємець просить надати роз'яснення щодо необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО та/або ПРРО).
Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі, є
Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім
Податкового кодексу України (далі - Кодекс), заборонено.
Статтею
2 Закону N 265 визначено, що розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або ПРРО, чи заповнений вручну.
Стаття
3 Закону N 265 визначає, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Враховуючи викладене, при здійсненні розрахунків за товари (послуги), суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до
Закону N 265, застосовувати РРО, у тому числі при здійсненні безготівкових розрахунків за допомогою платіжних систем, із використанням інтернет-банкінгу та інтернет-еквайрингу, інших небанківських ЕПЗ. При цьому, розрахункові документи, при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет, видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу, під час передачі йому товару чи надання послуг.
Відповідно до пункту 296.10 статті
296 Кодексу, РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Також, пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ
Кодексу передбачено, що до 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких, протягом календарного року, не перевищує 1 000 000 гривень, крім тих, які здійснюють:
................Перейти до повного тексту