- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.11.2020 N 4625/ІПК/99-00-07-05-01-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) і в порядку ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення товариство надає інформаційно-технологічні (інформаційно-технологічні) послуги за допомогою мобільного додатку "Glovo" (далі - Додаток) та поєднує продавців, що бажають продати свої товари (далі - Партнери), споживачів, які бажають придбати ці товари (далі - Користувачі), та кур'єрів, які від імені та в інтересах користувачів приймають замовлення за допомогою Додатку і здійснюють доставку товарів від Партнерів до Користувачів (далі - Кур'єри). При цьому всі кур'єри є фізичними особами - підприємцями, які не перебувають у трудових відносинах із Заявником.
Як тільки Користувач зарезервував через Додаток відповідний товар у Партнера (продавця), Кур'єр у Додатку приймає замовлення на доставку товару від Партнера до Користувача, отримуючи за це відповідну плату за доставку товару.
Користувач може оплатити замовлення готівкою або платіжною карткою. У разі оплати замовлення готівкою, Користувач уповноважує обраного Додатком Кур'єра, як повіреного, сплатити вартість зарезервованого Користувачем товару та доставити його на визначену Користувачем через Додаток адресу. Користувач, як довіритель, повертає Кур'єру, як повіреному, сплачені останнім грошові кошти за зарезервований Користувачем товар, та оплачує надану Кур'єром послугу адресної доставки замовленого товару.
1. Чи буде вважатись в розумінні п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу операція з повернення Кур'єру готівкових коштів, сплачених ним від імені та за рахунок Користувача за зарезервований ним товар Партнера, розрахунковою операцією, що має бути проведена через РРО?
Згідно з п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень
Кодексу до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті
9 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1 000 000 гривень, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
................Перейти до повного тексту