- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
06.11.2020 N 4584/ІПК/99-00-12-02-01-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації, надіслане листом фізичною особою - підприємцем, та керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
У зверненні зазначені наступні питання:
1. Як фізичній особі - підприємцю, яка прийняла рішення представляти свої інтереси в контролюючих органах через уповноваженого представника на підставі Договору доручення, повідомити про це Державну податкову службу України?
2. Яким чином і в ході якої процедури, фізична особа - підприємець повинна надати довіреність (оформлену в електронному вигляді) в Державну податкову службу України, видану на підставі Договору доручення для надання, в тому числі, права підпису електронної податкової звітності від її імені?
3. Яким чином і в ході якої процедури, фізична особа - підприємець може анулювати надану в Державну податкову службу України довіреність, видану на підставі Договору доручення?
4. Як у Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (додаток 2 до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами) указати посаду особи, якій передали повноваження на підписання податкової звітності на підставі Договору доручення?
5. Яким чином накласти кваліфікований електронний підпис особи, включеної до Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (додаток 2 до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами) на це Повідомлення. Практичної можливості зробити це в електронному кабінеті немає?
Щодо питання N 1, N 2 та N 3. Відповідно до пункту 19.1 статті
19 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків веде справи, пов'язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.
Згідно з пунктом 19.2 статті
19 Кодексу представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків - фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.
Зокрема, при підписанні податкової декларації фізичної особи - підприємця відповідно до підпункту 48.5.2 пункту 48.5 статті
48 Кодексу його представником та поданні її до контролюючого органу:
у спосіб згідно з підпунктами "а" та "б" пункту 49.3 статті
49 Кодексу разом з нею надається (надсилається) засвідчена відповідно до чинного законодавства довіреність, видана представнику платником податків - фізичною особою;
................Перейти до повного тексту