- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.10.2020 N 4206/ІПК/99-00-04-05-03-06 |
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування фізичною особою - підприємцем, та в межах компетенції повідомляє таке.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що має намір зареєструватися фізичною особою - підприємцем з одночасним створенням сімейного фермерського господарства з перебуванням на спрощеній системі оподаткування четвертої групи.
Крім того, платник податків зазначив, що адреса його реєстрації є м. Києві, але землі, які призначені для ведення сільськогосподарської діяльності знаходяться у Київській області.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань щодо реєстрації сімейного фермерського господарства, застосування спрощеної системи оподаткування та порядку сплати податків і подання звітності.
Щодо реєстрації сімейного фермерського господарства фізичною особою - підприємцем
Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи - підприємця і має статус сімейного фермерського господарства за умови використання праці членів такого господарства, якими є виключно фізична особа - підприємець та члени її сім'ї відповідно до ст.
3 Сімейного кодексу України. Особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи регулюються положеннями ст. 81Закону N 973 (абзац другий частина п'ята ст.
1 Закону N 973).
Процедура проведення державної реєстрації фізичної особи, яка бажає створити сімейне фермерське господарство без створення юридичної особи, передбачено
Законом України від 15 травня 2003 року N 755-IV " Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон N 755).
Відповідно до п. 65.1 ст.
65 Кодексу взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із
Законом N 755.
Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст.
45 Кодексу).
Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 1.4 розділу І Порядку).
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.
Таким чином, положеннями
Закону N 973 та
Закону N 755 не встановлено обмежень щодо реєстрації фізичною особою - підприємцем сімейного фермерського господарства у разі якщо податкова адреса фізичної особи - підприємця та адреса розташування земель сільськогосподарського призначення на яких планується здійснювати діяльність є відмінними.
................Перейти до повного тексту