- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
Щодо заповнення таблиці 5 форми № Д4
Пенсійний фонд України розглянув Ваш лист <...>, який надійшов від Міністерства фінансів України, та в межах своєї компетенції надає відповідь в порядку поставлених питань.
Запитання 1. Коли необхідно заповнювати реквізит 7 "Договір ЦПХ за основним місцем роботи або за сумісництвом (1 - так, 0 - ні)"?
Є думка, що цей реквізит заповнюють, якщо в реквізиті 8 "Категорія особи**" проставлено "З" - особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру. Тож якщо у реквізиті 8 проставлена категорія застрахованої особи "1", "2", "4", "5", "6", "7", "8", то реквізит 7 не заповнюють узагалі. Якщо в реквізиті 8 проставлена категорія особи 3, то в реквізиті 7 проставляють:
"1", якщо договір цивільно-правового характеру укладено з працівником (основним чи сумісником);
"0", якщо договір ЦПХ укладено зі сторонньою фізособою (не з працівником).
Чи вважатиметься помилкою, якщо в реквізиті 7 проставлено "0", а в реквізиті 8 проставлено "1"?
Реквізит 7 "Договір ЦПХ за основним місцем роботи або за сумісництвом (1 - так, 0 - ні)" заповнюється, коли особа працює на підприємстві як найманий працівник (з трудовою книжкою), тобто це основне місце роботи, а також паралельно виконує на цьому ж підприємстві умови договору ЦПХ або сумісництво - проставляється "1". В інших випадках проставляється "0".
Запитання 2.Чи потрібно заповнювати реквізити 12-15, якщо відображається інформація про початок або закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (код у реквізиті 8 - "5"); для догляду за дитиною до 3 років (код у реквізиті 8 - "6"); для догляду за дитиною від трьох до шести років (код у реквізиті 8 - "4")? Чи зазначені реквізити заповнюють тільки у разі прийняття, звільнення і переведення працівника, коли у реквізиті 8 вказано "1" або "2"?
Реквізити 12-15
таблиці 5 заповнюються за умов:
було укладено або розірвано трудовий договір;
особу було переведено на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника;
особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (з виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби.
Запитання 3.Як показувати переведення працівника з посади на посаду на постійній основі у
таблиці 5 форми № Д4: двома рядками (перший - на закінчення роботи за старою посадою, а другий - на початок роботи за новою посадою) чи одним (тільки на початок роботи за новою посадою)?
Запис про переведення спеціаліста заноситься в трудову книжку, як і запис про зміну рангів спеціалістів державної служби. Отже, в таблиці 5 обов'язково відображаємо переведення з посади на посаду із зазначенням працівника у двох рядках. У першому рядку зазначається звільнення працівника, у другому - прийняття на роботу.
Запитання 4.Якщо заповнюємо
таблицю 5 форми № Д4 про особу, яка: (1) вперше вступила на військову службу; (2) закінчила проходження військової служби (з виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) в порядку, установленому положеннями про проходження військової служби, то для таких осіб у реквізиті 8 передбачено й новий код категорії особи - "8" (особи з числа військовослужбовців, особи рядового та начальницького складу). Про період військової служби повідомляють страхувальники, що приймають на службу таку особу. Чи правильно не заповнювати реквізити 12, 13, 14 і 15 для таких осіб? Але на таких осіб необхідно заповнити реквізит 19 "Військове звання", у якому слід зазначити військове звання військовослужбовця.
Чи "звичайні" роботодавці (підприємства, організації, установи, підприємці) заповнюють рядки з реквізитом 19
таблиці 5 форми № Д4 на працівників, яких призвано на строкову або контрактну службу в період трудових відносин і для яких гарантії щодо збереження зарплати та місця роботи передбачені ч. 3 ст.
119 Кодексу законів про працю України, - про початок та закінчення такої служби?
................Перейти до повного тексту