- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.10.2020 N 4293/ІПК/99-00-05-06-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при заповненні податкових накладних та, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником податку після 03.07.2020 р. було придбано у постачальника товар, який був придбаний таким Постачальником до зазначеної дати з кодом згідно з УКТ ЗЕД, чинним на дату такого придбання.
Згідно зі статтею
1 Закону N 674 митний тариф України є невід'ємною частиною
Закону N 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), затверджені
Законом N 674, застосовуються, починаючи з 03.07.2020 р.
Окремі позиції кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), визначених у митному тарифі України, встановленому
Законом N 674, відрізняються від тих кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), які були визначені у митному тарифі України, встановленому
Законом України N 584-VII, чинному до 02.07.2020 р. (включно).
Пунктами 201.1 і 201.10 статті
201 ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений
ПКУ термін.
Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах "а" "й" пункту 201.1 статті
201 ПКУ. Одним із таких реквізитів є код товару згідно з УКТ ЗЕД (підпункт "і" пункту 201.1 статті
201 ПКУ).
Згідно з пунктом 16
Порядку N 1307 код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається у графі 3.1 розділу Б табличної частини податкової накладної та заповнюється на всіх етапах постачання товарів.
Щодо зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД при здійсненні операцій з постачання товарів, що були придбані до 03.07.2020 р. / починаючи з 03.07.2020 р.
Починаючи з 03.07.2020 р., при здійсненні операцій з постачання товарів на митній території України, код товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній має заповнюватися з урахуванням таких особливостей:
у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 03.07.2020 р., у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б табличної частини податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що визначений у митному тарифі України, встановленому Законом N 674;
у разі здійснення починаючи з 03.07.2020 р. операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару. Такий код з УКТ ЗЕД має зазначатися в усіх податкових накладних, які будуть складатися за операціями з подальшого продажу такого товару, аж до кінцевого споживача.
Щодо права на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту
Правила формування податкового кредиту встановлено статтею
198 ПКУ.
Відповідно до підпункту "а" пункту 198.1 статті
198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті
201 ПКУ.
Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до пункту 44.1 статті
44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
................Перейти до повного тексту