1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 18.09.2020 р. N 3898/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації ТОВ щодо норм Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за N 220/28350 (далі - Положення N 13), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно із запитом товариство здійснює роздрібну торгівлю електронною апаратурою побутового призначення із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) через мережу спеціалізованих магазинів, а також в мережі Інтернет за допомогою платіжного сервісу.
1. Чи не буде порушенням вимог Положення N 13 друкування до моменту доопрацювання виробниками (постачальниками) РРО товариства фіскальних касових чеків на товар (далі - касових чеків), у яких відсутні окремі реквізити, передбачені вимогами Положення N 13?
Наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2020 р. N 306, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2020 р. за N 624/34907 (далі - Наказ N 306) внесено зміни до Положення N 13, зокрема, розділ ІІ Фіскальний касовий чек на товари (послуги) Положення N 13 викладено у новій редакції, що передбачає нові обов'язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги), який створюється реєстратором розрахункових операцій.
Проте, згідно з п. 3 Наказу N 306 вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом.
До 01 серпня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом.
До 01 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до цього наказу.
2, 4. Чи заповнюються рядки 10 - 17 касового чека якщо розрахунки за товари (послуги) здійснюються електронним платіжним засобом (платіжною карткою) з використанням платіжного терміналу, не з'єднаного та не поєднаного з РРО, у випадку використання мережі Інтернет?
Згідно з запитом, при оплати товарів через платіжні системи в мережі Інтернет кошти на рахунок товариства утримуються до видачі товару покупцю (завершення операції), а дані, необхідні для заповнення рядків 10 - 17 касового чека РРО відсутні, оскільки банки (фінансові установи) згідно з законодавством не зобов'язані надсилати товариству таку інформацію. Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до статті 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

................
Перейти до повного тексту