1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.08.2020 N 3349/ІПК/99-00-05-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування доходів нерезидента у вигляді коштів, що надходять на розрахунковий рахунок нерезидента в українському банку, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до наданої у зверненнях інформації, між товариством - резидентом України (Постачальник) та резидентом Литви (Покупець) укладено договір поставки сільськогосподарської продукції на постійній основі. З метою здійснення розрахунків щодо операцій з купівлі-продажу нерезидентом відкрито рахунок в українському банку. Учасник (директор) юридичної особи - нерезидента (громадянин Литви), що проживає на території України та має посвідку на тимчасове проживання в Україні, реалізує свої повноваження щодо ведення переговорів, укладання договорів (контрактів) від імені нерезидента.
Виникають питання:
чи підлягають оподаткуванню на території України доходи нерезидента, які надходитимуть на розрахунковий рахунок такого нерезидента, відкритий в українському банку;
чи підпадає діяльність уповноваженої особи нерезидента (учасника/керівника), що реалізує свої повноваження щодо ведення переговорів, укладання договорів (контрактів) від імені нерезидента, під визначення "Постійне представництво".
Відповідно до пп. 133.2.2 п. 133.2 ст. 133 Кодексу платниками податку на прибуток підприємств є нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов'язок сплачувати податок у порядку, встановленому цим розділом.
Згідно з у пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Кодексу господарська діяльність - це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Для цілей застосування Кодексу постійним представництвом вважається постійне місце діяльності, через яке повністю або частково провадиться господарська діяльність нерезидента в Україні (пп. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Таким чином, під постійним представництвом розуміється нерезидент, що провадить діяльність на території України.
З метою оподаткування термін "постійне представництво" включає, зокрема:
в) осіб, які на підставі договору, іншого правочину або фактично мають та звичайно реалізують повноваження вести переговори щодо суттєвих умов правочинів, внаслідок чого нерезидентом укладаються договори (контракти) без суттєвої зміни таких умов, та/або укладати договори (контракти) від імені нерезидента, у разі, якщо зазначена діяльність здійснюється особою в інтересах, за рахунок та/або на користь виключно одного нерезидента та/або пов'язаних із ним осіб - нерезидентів;
Для цілей застосування підпунктів "в" і "г" цього підпункту про наявність в особи фактичних повноважень здійснювати в інтересах, за рахунок та/або на користь нерезидента діяльність, яка має ознаки постійного представництва, може, зокрема, але не виключно, свідчити:
надання нерезидентом обов'язкових до виконання вказівок (у тому числі засобами електронного зв'язку або шляхом передачі електронних носіїв) та їх виконання особою;

................
Перейти до повного тексту