- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 10.07.2020 р. № 2774/6/99-00-07-05-01-06/ІПК |
Державна податкова служба України розглянула лист приватного підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно питань розрахунків за надані послуги банківською карткою та програми лояльності банку (отримання бонусів) і в порядку ст.
52 Податкового кодексу України надає індивідуальну податкову консультацію.
Відповідно до запиту підприємство перебуває на третій групі єдиного податку і при проведенні розрахунків застосовує реєстратор розрахункових операцій та термінал АТ КБ [...]. Підприємство планує укласти з банком договір щодо участі у програмі лояльності [...]. Умовою зазначеної програми є те, що при оплаті послуг карткою [...] клієнт банку має можливість отримати на свій рахунок бонуси у розмірі 1% від загальної вартості послуги.
1. Яка сума до сплати має відображатися у касовому чеку реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахунку банківською карткою за умови участі у програмі лояльності (отримання покупцем бонусів)?
Згідно з п. 1 ст.
2 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Відповідно до п. 1 розділу I Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 N 13,
зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за N 220/28350 (далі - Положення N 13) сума розрахунку - сума готівкових коштів, яка отримана від покупця за продані товари (послуги) або видана йому при поверненні товару (рекомпенсації послуги, прийнятті цінностей під заставу та в інших випадках), або сума безготівкових коштів у разі застосування електронних платіжних засобів.
Згідно з п. 2 розділу II Положення
N 13 касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо) та суму коштів за цією формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО".
Також у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов'язкові реквізити, передбачені п. 6 розділу II Положення
N 13.
................Перейти до повного тексту