- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 21.07.2020 р. № 2985/ІПК/99-00-09-01-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення ТОВ (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо роз'яснення податкового та іншого законодавства і в межах компетенції повідомляє.
Товариство цікавлять питання:
1. Щодо порядку проведення процедури отримання або продовження дії ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та перелік документів необхідних для її отримання або продовження.
2. Які вимоги щодо подання документів до органу ліцензування, засвідчених електронним цифровим підписом.
Статтею
15 Закону
№ 481 встановлено, що ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної сплати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю, зокрема, тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
Відповідно до статті
16 Закону
№ 481 для здійснення контролю суб'єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в податковому органі, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
................Перейти до повного тексту