1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Р І Ш Е Н Н Я
21.12.2004 N 56
Про підсумки проведених контрольних заходів у II півріччі 2004 року на підприємствах, установах і організаціях, які входять до сфери управління Комітету з питань дотримання фінансової і бюджетної дисципліни, збереження та ефективного використання державного майна
На сьогодні економічна ситуація в Україні вимагає невідкладного створення додаткових умов для забезпечення ефективного господарювання. Однією з таких умов є формування чіткої, безвідмовно діючої системи внутрішнього фінансового контролю на підприємствах, в установах і організаціях різних форм власності. Сучасні ринкові умови посилюють необхідність систематичного, глибокого контролю фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання з метою забезпечення більш ефективної віддачі виробництва, вжиття заходів щодо попередження фінансових порушень і усунення недоліків у господарському управлінні.
З метою здійснення прямого внутрішнього контролю Комітетом проводиться методичне керівництво на підприємствах сфери його управління шляхом здійснення ревізій і перевірок фінансово-господарської діяльності, надання відповідних роз'яснень з питань ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності тощо. Особлива увага приділяється питанням ефективності господарської діяльності, виконанню планових виробничих завдань і фінансових планів, стану збереження державного майна, економного використання фінансових і матеріальних ресурсів, вивчення причин і обставин, що призвели до порушень у бухгалтерському обліку.
Протягом II півріччя поточного року сектором контрольно-ревізійної роботи Відділу з управління державним майном спільно з іншими відділами і управліннями Комітету проведено п'ять ревізій фінансово-господарської діяльності, а саме - ДП "ЦентрСЕПРОтепломережа", ДП "Харківська ДРТІ МЕТ", УДНДІ "УкрВОДГЕО", ДП "Запоріжжякомунекологія", ДП "Житомиркомундорпроект".
Результати ревізій свідчать про неналежну увагу з боку керівництва підприємств до питань організації бухгалтерського обліку, недостатній контроль за оптимізацією прийнятих управлінських рішень для виявлення та мобілізації внутрішніх резервів з метою підвищення рентабельності фінансово-господарської діяльності підприємств, недостатнє вивчення бухгалтерами базових нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку, їх низький кваліфікаційний і професійний рівень.
В результаті аналізу економічного стану і показників виконання фінансових планів встановлено, що протягом 2002-2004 років фінансовий стан переважної більшості з перевірених установ є нестійким, а в деяких (УДНДІ "УкрВОДГЕО") - критичним. Однак на всіх підприємствах немає заборгованості з виплати заробітної плати працівникам, сплати податків і платежів до бюджету. За існування об'єктивних причин такого стану (неплатоспроможність замовників, зношеність мереж і обладнання, збільшення податкового навантаження на підприємств - платників єдиного податку тощо) ситуацію погіршують виявлені на кожному перевіреному підприємстві фінансові порушення на загальну суму 45,32 тис. грн., з яких за наслідками вжитих заходів відшкодовано 36,7 тис. гривень.

................
Перейти до повного тексту