1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
15.12.2004 N 14-17-2-П2157/10869
Згідно з інформацією, наведеною у листі, ви та члени вашої родини мали сертифікати на право на земельні частки (паї) як правовстановлюючі документи, на підставі яких були укладені договори оренди земельних часток (паїв) з СВК "Агрофірма "Україна".
Розділом 3 Типового договору оренди земельної частки (паю), затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах N 5 від 17.01.2000 року, передбачено права та обов'язки сторін договору. Зокрема передбачено, що сторони мають право вносити зміни та доповнення у договір за згодою обох сторін у письмовій формі.
Спори, в разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору, його дострокового розірвання на вимогу однієї зі сторін розглядаються судом встановленому законодавством порядку.
Розділом четвертим Типового договору оренди земельної частки (паю) встановлено, що договір набуває чинності з моменту його реєстрації в сільській (селищній, міській) раді.
У грудні 2003 року вам і членам вашої родини видані державні акти на право власності на землю.
Орендні відносини повинні оформлюватись договором як у випадку оренди земельної частки (паю), так і у випадку оренди земельної ділянки. Ці договори відрізняються як за предметом, так і за суттєвими умовами виконання зобов'язань.
Коли особою був укладений договір оренди земельної частки (паю), а потім отримано державний акт на право власності на земельну ділянку, змінюється предмет зобов'язань і у вказаному випадку сторони, при зміні істотних умов договору повинні привести договірні відносини у належний стан, враховуючи вимоги Закону України "Про оренду землі" N 161-XIV від 06.10.1998 року (із змінами).

................
Перейти до повного тексту