1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Статус


РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Ради ФПУ
21.04.2004 N Р-2-5
СТАТУС
члена Ради Федерації професійних спілок України
I. Загальні положення
1. Член Ради Федерації професійних спілок України (далі - член Ради) - це представник членської організації ФПУ, обраний (делегований) відповідно до статті 28 Статуту ФПУ для здійснення повноважень, передбачених Статутом та Регламентом Ради ФПУ.
2. Член Ради здійснює свої повноваження на громадських засадах.
3. При виконанні своїх повноважень член Ради керується Конституцією України, Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", іншими законодавчими актами України, Статутом ФПУ, рішеннями з'їзду, виборних органів ФПУ, Регламентом Ради ФПУ, цим Статусом.
4. Повноваження члена Ради починаються з моменту прийняття відповідно до повідомлення Мандатної комісії ФПУ постанови Ради про підтвердження його правомочності і закінчуються після прийняття рішення про затвердження нового складу Ради ФПУ.
5. Повноваження члена Ради можуть бути припиненими достроково:
1) за ініціативою членської організації, яка обрала (делегувала) його до складу Ради;
2) за особистою заявою члена Ради;
3) у зв'язку з виходом чи виключенням із складу ФПУ членської організації, яка обрала (делегувала) його до складу Ради.
Рішення про дострокове відкликання члена Ради приймається Радою на основі рішення членської організації та відповідного повідомлення Мандатної комісії на засіданні Ради. У випадку дострокового припинення повноважень члена Ради відповідно до підпункту 3 пункту 5 рішення членської організації не потрібне.
6. Після набуття повноважень член Ради одержує Посвідчення та нагрудний значок члена Ради встановленого зразка на строк повноважень.
II. Права та обов'язки члена Ради
7. Член Ради має право на ухвальний голос щодо всіх питань, які розглядаються на засіданнях Ради. Кожний член Ради має один голос.
8. Член Ради реалізує надані йому права на засіданнях Ради та в роботі її органів відповідно до законодавства України, Статуту ФПУ, Регламенту Ради та цього Статусу.
9. Член Ради має право:
1) брати особисту участь у засіданнях Ради, постійної комісії, інших органів Ради, до складу яких його обрано;
2) обирати і бути обраним до органів Федерації;
3) пропонувати питання до розгляду Радою, її постійними комісіями, Президією ФПУ;
4) брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, головуючому на засіданні Ради;
5) передавати для внесення до протоколу і стенограми засідання Ради текст неозвученого виступу, окремої думки, заяви з питань, що розглядаються Радою;
6) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій і з мотивів голосування;
7) висловлювати свою думку щодо кожного питання, яке розглядається на засіданні;
8) вносити при обговоренні й прийнятті постанов Ради поправки, про позиції та зауваження, які повинні бути розглянуті Радою з прийняттям рішень щодо їх врахування чи відхилення;
9) порушувати питання про довіру складові робочих органів засідання Ради;
10) знайомитися з матеріалами й документами стосовно діяльності ФПУ;
11) звертатися з питань, пов'язаних з його громадськими обов'язками, до керівництва, структурних підрозділів апарату ФПУ, керівників підприємств, установ, організацій, створених за участю ФПУ, членських організацій, які повинні розглянути звернення і дати відповідь.

................
Перейти до повного тексту