- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ І ВЗАЄМОДІЇ
З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
СХВАЛЕНО
постійною комісією Ради ФПУ
з питань організаційної
роботи і взаємодії
з громадськими організаціями
від 16 квітня 2002 р.
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про профспілкового представника
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до статті
1 Закону України
"Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" профспілковим представником вважається керівник профспілки, її організації, об'єднання профспілок, профспілкового органу, профорганізатор. Ці особи виконують представницькі функції в обсязі прав і повноважень, наданих їм як виборним профспілковим працівникам законодавством, статутами профспілок, іншими нормативними актами, що приймаються керівними органами профспілок.
1.2. Якщо виборний орган не формується, а зазначені в п. 1.1 особи не обираються, профспілковим представником згідно з Законом може бути інша особа, уповноважена на представництво Статутом або відповідним рішенням профспілкового органу.
1.3. Профспілковий представник може призначатися (обиратися) як в регіоні (АР Крим, область, місто, район, де не утворюються республіканські, обласні, міські, районні комітети (ради) профспілки), так і в первинній профспілковій організації, якщо в ній не обирається профком чи профорганізатор.
1.4. Профспілковий представник працює на постійній основі (при наявності фінансових можливостей) або на громадських засадах.
1.5. Якщо профспілковий представник працює на постійній основі, то ця посада включається до штатного розкладу профспілкового органу, який призначив (обрав) профспілкового представника.
1.6. При необхідності може призначатися (обиратися) один профспілковий представник на кілька регіонів або на кілька первинних профспілкових організацій.
1.7. Профспілковий представник в своїй роботі керується законодавством України, статутом профспілки, рішеннями профспілкових органів, Положенням про профспілкового представника, затвердженим органом профспілки, уповноваженим статутом.
1.8. Профспілковий представник працює під керівництвом профспілкового органу, який його призначив (обрав) і якому він підзвітний.
1.9. Профспілковий представник може бути позбавлений своїх повноважень профспілковим органом, який його призначив (обрав), відповідно до законодавства.
2. Повноваження і зміст роботи профспілкового представника в регіоні
Профспілковий представник в регіоні:
2.1. Представляє профспілкові організації, що діють в регіоні, в органах державної влади й місцевого самоврядування, організаціях роботодавців, об'єднаннях громадян, в інших організаціях, засобах масової інформації, підписує з ними угоди в інтересах профспілкових організацій регіону.
2.2. З метою консолідації профспілкового руху в регіоні встановлює співробітництво з регіональним профоб'єднанням, бере участь в організації і проведенні спільних заходів. Може обиратися (делегуватися) до складу виборних органів профоб'єднань, членами яких є охоплювані ним організації профспілки.
2.3. Координує діяльність первинних профспілкових організацій, що діють в регіоні, надає їм практичну допомогу у виконанні статутних завдань, захисті трудових, соціально-економічних прав та духовних інтересів членів профспілки.
2.4. Здійснює контроль за виконанням у регіоні галузевої угоди. Спільно з профспілковими організаціями готує пропозиції щодо змісту регіональної угоди. Надає допомогу первинним профспілковим організаціям у проведенні колективних переговорів та укладанні колективних договорів.
2.5. Своєчасно доводить до профспілкових організацій документи вищих за рівнем профспілкових органів, організує їх виконання.
2.6. Вивчає стан справ у профспілкових організаціях, вживає заходи щодо вирішення виявлених проблем, регулярно інформує про це профспілковий орган, якому він підпорядкований.
2.7. Контролює дотримання законодавства про працю і про охорону праці, протипожежну, техногенну та екологічну безпеку на підприємствах, в установах і в організаціях галузі, вживає заходи щодо усунення недоліків та інформує про них профспілковий орган.
2.8. Бере участь у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), представляє інтереси членів профспілки в індивідуальних трудових спорах.
2.9. Організовує навчання й інструктаж профспілкових працівників та активу регіону.
2.10. Бере участь у зборах (конференціях), засіданнях профспілкових комітетів, інших заходах, що проводяться в профспілкових організаціях.
2.11. Розглядає звернення, пропозиції, заяви та скарги членів профспілки, організовує прийом їх з особистих питань, надає посильну допомогу у вирішенні порушених ними питань.
2.12. Веде облік проведеної роботи і щорічно звітує перед профспілковими організаціями, що діють в регіоні, та відповідним вищим органом профспілки.
2.13. Вносить пропозиції вищому за рівнем профспілковому органу щодо заохочення профспілкового активу.
2.14. Узагальнює та надсилає вищому за рівнем органу профспілки установлену ним звітність.
2.15. Виконує інші, не передбачені цим Положенням, функції на виконання відповідних рішень профспілкового органу.
3. Повноваження і зміст роботи профспілкового представника в первинній профспілковій організації
Профспілковий представник в первинній профспілковій організації:
3.1. Без довіреності представляє первинну профспілкову організацію у взаємовідносинах з роботодавцями, органами влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями.
3.2. Реалізує право профспілки на ведення колективних переговорів з укладення колективного договору, за дорученням зборів трудового колективу (конференції) підписує його, здійснює контроль за виконанням.
3.3. Разом з роботодавцем вирішує питання про запровадження, перегляд чи зміну норм праці.
3.4. Вимагає від роботодавця розірвати трудовий договір (контракт) з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує Закон України
"Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", законодавство про працю, ухиляється від участі у переговорах щодо укладення або зміни колективного договору, не виконує зобов'язань за колективним договором, допускає інші порушення законодавства про колективні договори.
3.5. Дає згоду або відмовляє у дачі згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівником, який є членом діючої на підприємстві, в установі, організації профспілки, у випадках, передбачених законом.
3.6. Бере участь у розробці заходів щодо підвищення продуктивної зайнятості, попередження безробіття серед працівників підприємства, установи, організації, стимулювання створення нових робочих місць, професійної підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації працівників.
................Перейти до повного тексту