1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
20.10.2004 N 262
Про затвердження Положення про порядок проведення експертизи наукових проектів, що беруть участь у спільному конкурсі НАН України та Російського гуманітарного наукового фонду
Відповідно до Угоди про співробітництво між Національною академією наук України та Російським гуманітарним науковим фондом (РГНФ) від 03.12.03 та рішення про проведення у 2005 році спільного конкурсу наукових проектів НАН України та РГНФ Президія Національної академії наук України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення експертизи наукових проектів, що беруть участь у спільному конкурсі НАН України та Російського гуманітарного наукового фонду згідно з додатком.
2. Доручити віце-президенту НАН України академіку НАН України І.Ф. Курасу забезпечити реалізацію зазначеного Положення в процесі проведення конкурсів наукових проектів 2005 та наступних років.
Президент Національної академії
наук України
академік НАН України
Перший віце-президент -
головний учений секретар
Національної академії
наук України
академік НАН України


Б.Є.Патон




А.П.Шпак
Додаток
до постанови Президії
НАН України
20.10.04 N 262
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення експертизи наукових проектів, що беруть участь у спільному конкурсі НАН України та Російського гуманітарного наукового фонду
1. Загальні положення
1.1. Положення розроблене з метою забезпечення проведення спільних конкурсів наукових проектів, передбачених Угодою між Національною академією наук України та Російським гуманітарним науковим фондом (РГНФ) від 03.12.03 і ґрунтується на засадах паритетності процедур конкурсного відбору наукових проектів з боку НАН України та РГНФ. Положення відповідає існуючому у НАН України порядку формування тематики наукових досліджень.
1.2. Завданням наукової експертизи є оцінка наукового рівня спільних українсько-російських проектів, можливостей їх реалізації і вироблення рекомендацій щодо доцільності їх виконання та обсягів фінансування.
1.3. Рішення про підтримку проектів і обсяги їх фінансування приймає Президія НАН України за поданням Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України на основі погоджених з Російським гуманітарним науковим фондом результатів експертизи поданих на конкурс проектів.
1.4. Наукова експертиза проектів здійснюється спеціально створеною для цієї мети Експертною радою наукових проектів спільного конкурсу НАН України та РГНФ Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України (далі - Експертна рада).
1.5. Інформація про проходження проектами всіх етапів експертизи є конфіденційною. Секція суспільних і гуманітарних наук НАН України повідомляє керівника проекту лише про реєстрацію проекту та про результати конкурсу (після затвердження їх Президією НАН України) без повідомлення щодо мотивів рішення.
2. Порядок організації та діяльності Експертною радою наукових проектів спільного конкурсу НАН України та РГНФ
2.1. Експертна рада створюється спеціально з метою здійснення наукової експертизи проектів, поданих вченими установ НАН України та вченими Російської Федерації на зазначений конкурс, та підготовки узгоджених з РГНФ пропозицій і рекомендацій щодо підтримки чи відхилення конкурсних проектів, а також розгляду і оцінки звітів про виконання проектів та їх етапів .
2.2. Персональний склад Експертної ради затверджується постановою Бюро Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України терміном на три роки. Головою Експертної ради є перший заступник голови Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, секретарем - учений секретар секції. Заступник голови та члени Експертної ради призначаються з числа визнаних спеціалістів НАН України у галузі соціогуманітарних наук. У випадку необхідності Бюро Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України вносить часткові зміни до складу Експертної ради.
2.3. У складі Експертної ради створюються секції з тих галузей наук, за якими організовуються чергові конкурси. Секції Експертної ради очолюють їх голови з числа дійсних членів або членів-кореспондентів НАН України.
2.4. Голова Експертної ради, його заступник, голови секцій та учений секретар утворюють Бюро Експертної ради, уповноважене вирішувати поточні питання діяльності Експертної ради та визначати порядок направлення поданих на конкурс проектів на наукову експертизу.
2.5. Експертна рада залучає до здійснення експертиз сторонніх наукових експертів з числа провідних вчених, незалежно від відомчої приналежності.
2.6. Склад експертів, які братимуть участь у експертизі поданих на черговий конкурс проектів, затверджується рішенням Бюро Експертної ради.
2.7. Оплата підготовки експертами висновків здійснюється відповідно до чинних нормативів після завершення конкурсу.
2.8. Організація роботи з експертами належить до компетенції голови та секретаря Експертної ради.
2.9. Робота Експертної ради, її Бюро та секцій здійснюється у формі засідань, на яких повинні бути присутніми не менше, ніж дві третини від спискового складу. Рішення Експертної ради, її Бюро та секцій приймаються простою більшістю голосів присутніх. У роботі секцій Експертної ради бере участь її секретар.
2.10. Члени Експертної ради і залучені до здійснення експертизи вчені несуть персональну відповідальність за збереження конфіденційності інформації щодо експертної роботи:
- відомості про авторів та зміст проектів;
- відомості про всі етапи проходження експертизи, рекомендовані обсяги фінансування проектів.
2.12. Організаційно-технічне та інформаційне забезпечення діяльності Експертної ради здійснюється Сектором суспільних наук Науково-організаційного відділу Президії НАН України.
3. Загальна процедура експертизи проектів і звітів.
3.1. На першому етапі експертизи кожний проект передається на незалежний розгляд двом експертам, а в особливих випадках трьом експертам.
На другому етапі експертизи проекти з висновками експертів розглядаються відповідними секціями Експертної ради.
На третьому етапі підсумки роботи секцій розглядаються на пленарному засіданні Експертної ради, яка розробляє попередні рекомендації для Бюро Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України щодо пріоритетності підтримки проектів та можливих обсягів їх фінансування.
Секція суспільних і гуманітарних наук НАН України після погодження пропозицій щодо відбору та обсягів фінансування проектів з РГНФ подає їх зі своїм рішенням на затвердження Президії НАН України.
3.2. На першому етапі експертизи звіт про реалізацію проектів передається на розгляд члену Експертної ради.
На другому етапі експертизи звіт про реалізацію проектів з висновками членів Експертної ради розглядається відповідними секціями Експертної ради.

................
Перейти до повного тексту