- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РАДА РОСІЙСЬКОГО ГУМАНІТАРНОГО НАУКОВОГО ФОНДУ
П О С Т А Н О В А
20.10.2004 N 256/1 28.10.2004 |
Про проведення спільного конкурсу наукових проектів
1. Затвердити Положення про проведення спільних конкурсів наукових проектів Національної академії наук України та Російського гуманітарного наукового фонду (додаток).
2. Покласти обов'язки з підготовки та проведення конкурсів, контролю за виконанням конкурсних проектів з боку Національної академії наук України на Секцію суспільних і гуманітарних наук НАН України (академік НАН України І.Ф. Курас).
3. Провести конкурс спільних наукових проектів НАН України - РГНФ у листопаді 2004 р. - лютому 2005 р., передбачивши при цьому початок фінансування наукових проектів з II кварталу 2005 р.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Науково-організаційний відділ Президії НАН України і директора РГНФ А.В. Юрасова.
Президент Національної академії наук України академік НАН України Голова Ради Російського гуманітарного наукового фонду член-кореспондент РАН Перший віце-президент - головний учений секретар Національної академії наук України академік НАН України Директор Російського гуманітарного наукового фонду | Б.Є.Патон Ю.Л.Воротніков А.П.Шпак А.В.Юрасов |
Додаток
до спільної постанови
20.10.2004 N 256
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення спільних конкурсів наукових проектів Національної академії наук України і Російського гуманітарного наукового фонду
I. Загальні положення
1. Спільні конкурси наукових проектів засновані Угодою про співробітництво між Національною академією наук України (НАН України) і Російським гуманітарним науковим фондом (РГНФ) від 3 грудня 2003 року.
2. Метою конкурсу є сприяння розвитку співробітництва між ученими-гуманітаріями України та Російської Федерації, досягнення тісної кооперації їхніх досліджень у галузі актуальних проблем соціальних і гуманітарних наук, консолідація зусиль НАН України і РГНФ для фінансування соціогуманітарних наукових проектів, що виконуються спільно ученими і науковими колективами України і Російської Федерації.
3. Відповідальними організаторами конкурсів, які спільно приймають рішення про їхнє проведення, визначають і публікують оголошення з переліками вимог до конкурсних проектів, здійснюють відбір і фінансування наукових проектів, контроль за їх реалізацією, прийом і затвердження наукових і фінансових звітів, є:
- з боку НАН України - Президія НАН України;
- з боку РГНФ - Рада РГНФ.
4. Основними принципами організації і проведення спільних конкурсів НАН України і РГНФ є:
- підтримка наукових проектів, спрямованих на здійснення фундаментальних досліджень, що мають першорядне значення для розвитку соціальних і гуманітарних наук, освіти і культури України та Росії;
- забезпечення свободи наукової творчості, відсутності заідеологізованих і політизованих підходів до розгляду і конкурсного відбору представлених на конкурс проектів;
- демократичність і прозорість процедур проведення конкурсів;
- повна рівноправність сторін-організаторів у здійсненні всіх етапів і процедур конкурсів, контроль за їхнім проходженням, відповідальність перед учасниками конкурсів, консенсус у прийнятті рішень;
- відповідність процедур проведення конкурсів і принципів фінансування виконання конкурсних проектів національному законодавству України та Російської Федерації, статутним вимогам НАН України і РГНФ;
- паритетність у фінансуванні конкурсних проектів, яка полягає в рівності загальних обсягів коштів, що виділяють НАН України і РГНФ на проведення конкурсів, а також у тому, що кожна сторона фінансує своїх учасників.
II. Основні наукові напрями і види конкурсів
5. Спільні конкурси проводяться з таких напрямів - галузей знань соціальних і гуманітарних наук:
5.1. Історія, археологія і етнографія.
5.2. Економіка.
5.3. Філософія; соціологія; правознавство; політологія;
наукознавство.
5.4. Філологія, мистецтвознавство.
6. Основними видами конкурсів у рамках кожного з напрямів є:
6.1. Конкурс науково-дослідних проектів, здійснюваних спільно невеликими (від 1 до 10 учасників з кожного боку) науковими колективами українських і російських вчених або окремими вченими.
6.2. Конкурс проектів з організації українсько-російських наукових заходів (конференцій, семінарів тощо) на території України або Росії.
................Перейти до повного тексту