- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
Л И С Т
N 01-03/252 від 16.07.2001
Про черговість голосування на загальних зборах
На ваш запит про можливість голосування на загальних зборах акціонерного товариства по питанням, включеним до порядку денного, в іншій послідовності, ніж вказано в повідомленнях про скликання загальних зборів, відповідаємо наступне.
Законом України
"Про господарські товариства" від 19.09.91 р. (надалі - Закон) не передбачено будь-яких обов'язкових вимог щодо необхідності дотримання при голосуванні на загальних зборах такої черговості розгляду питань, яка передбачена в повідомленнях про проведення загальних зборів.
Відповідно до
ч. 2 ст. 4 Закону установчі документи господарських товариств, крім інших відомостей, повинні містити відомості про склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень.
Таким чином, відносини пов'язані з черговістю розгляду та голосуванням по питанням, включеним до порядку денного, можуть бути врегульовані в установчих документах товариства.
Крім того, згідно з п. "ж" ч
. 5 ст. 41 Закону до компетенції загальних зборів акціонерного товариства відноситься затвердження правил процедури та внутрішніх документів товариства.
Виходячи з вказаного, вважаємо, що зазначені питання можуть також бути врегульовані відповідним внутрішнім положенням, яке визначає порядок проведення загальних зборів акціонерного товариства.
Підсумовуючи вищенаведене, вважаємо, що зміна черговості розгляду питань, включених до порядку денного, по відношенню з черговістю, вказаною в повідомленнях про проведення загальних зборів, не може розглядатись як порушення порядку проведення загальних зборів, якщо особливості вказаних взаємовідносин не визначені в установчих документах чи у внутрішніх документах товариства.
При цьому звертаємо увагу на необхідність дотримання логічної черговості взаємопов'язаних питань при внесенні на розгляд загальних зборів.
Наприклад, попереднє прийняття загальними зборами рішення про затвердження статуту дочірнього підприємства втрачає будь-який сенс, якщо при голосуванні по наступному питанню про створення такого підприємства рішення з певних причин не буде прийнято.
Президент ПАРД О.Кий
Перейти до повного тексту