- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
Л И С Т
Щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
Державний центр зайнятості - виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття надає роз'яснення щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Нарахування та сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття здійснюється відповідно до законів України
"Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та
"Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" зі змінами та доповненнями. Цими законами визначено, що працедавці сплачують страхові внески у відсотках до суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України
"Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб (1,9%); наймані працівники - у відсотках до суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб (0,5%); особи, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, - відсотках до суми оподатковуваного доходу (прибутку) - 2,4%.
Статтею 2 Закону України
"Про оплату праці" визначена структура заробітної плати. Склад основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат викладений в укрупненому вигляді. Закон не передбачає розробку окремого уніфікованого нормативно-правового акта щодо складу видів виплат, що включаються до фонду оплати праці.
Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена Держкомстатом, грунтується на Законі України
"Про оплату праці", міжнародних рекомендаціях у системі статистики оплати праці й стандартів Системи національних рахунків і містить основні методологічні положення щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників. Враховуючи зазначене, в країні не можуть бути затверджені інші складові основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
................Перейти до повного тексту