1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 1 від 05.01.2000
м. Київ
Про проблеми мінерально-сировинної бази України
Заслухавши та обговоривши доповідь голови Комітету України з питань геології та використання надр (Геолкому України) доктора технічних наук С.В. Гошовського, Президія НАН України відзначає, що одним із найважливіших чинників розвитку національної економіки, зміцнення політичної незалежності є мінерально-сировинна база, якій більшість країн світу приділяють пріоритетну увагу, вирішуючи її проблеми на геополітичному, державному та законодавчому рівнях.
У розвинутих країнах здійснюється цільова державна мінерально-сировинна політика, яка враховує стратегію надійного й ефективного забезпечення національної економіки мінеральною сировиною, включаючи питання імпорту - експорту та регулювання довготермінових міжнародних відносин.
Особливості будови території України обумовили багатство її надр. Розвідані в Україні запаси восьми тисяч родовищ оцінюються в 7,5 трлн. доларів США. Найвищий рівень річної продукції гірничодобувного комплексу України у 1990 році сягав 20 млрд. дол. США. Багато видів корисних копалин представлені родовищами, унікальними за своїми запасами та якістю сировини і розташованими в дуже зручних географо-економічних умовах.
За останні роки в пошуках ресурсів геологічна служба України розкрила великі потенційні можливості вітчизняних надр. Сьогодні поряд з родовищами нафти, газу, вугілля, урану розвідуються перспективні об'єкти таких гостродефіцитних металів, як хром, свинець, цинк, мідь, нікель, кобальт, молібден, ніобій, тантал, золото, срібло, літій, рідкісні землі, а також родовища фосфоритів, флюориту і деяких інших видів нерудної сировини.
Разом з тим Президія НАН України відзначає, що ще недостатньо розвідана мінерально-сировинна база України. Зокрема, не вистачає всіх ресурсних складових паливно-енергетичного комплексу, має місце значна вичерпаність якісної сировини для чорної металургії, не підготовлені ресурсні бази по хромітових рудах і спеціальних вогнетривах, плавиковому шпату, магнезиту, бентонітах, золоту та інших благородних металах, алмазах тощо. Необхідно розробити "Програму розвитку мінерально-сировинної бази України до 2010 року", концепція якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.99 N 338.

................
Перейти до повного тексту