- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1 від 14.02.2000
м.Київ
Про основні принципи управління, організації роботи та постановки контролю виконання в органах прокуратури України
З метою подальшого удосконалення управління, організації роботи та посилення контролю виконання в органах прокуратури України, підвищення впливу організуючого чинника на ефективність прокурорської наглядової, процесуальної, слідчої і координаційної діяльності, чіткого визначення ролі організаційно-контрольного управління Генеральної прокуратури України та відповідних підрозділів на місцях
НАКАЗУЮ:
1. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам надавати першочергову увагу питанням удосконалення організації роботи і управління на всіх напрямах прокурорського нагляду, визначених
Конституцією України, Законом України
"Про прокуратуру" та галузевими наказами Генерального прокурора України.
2. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя та прирівняним до них прокурорам особисто керувати організаційно-контрольними підрозділами. Забезпечити їх укомплектування найбільш кваліфікованими працівниками, здатними енергійно і принципово виконувати покладені на них обов'язки, генерувати нові ідеї, запроваджувати передові форми і методи роботи. Вживати конкретних заходів щодо підвищення їх ролі та впливу на стан організації роботи, зміцнення виконавської дисципліни в структурних підрозділах апарату й підпорядкованих прокуратурах. У прокуратурах районної ланки покласти відповідальність за цей напрям роботи на їх керівників.
3. Керівникам органів прокуратури всіх рівнів, начальникам управлінь і відділів Генеральної прокуратури України та структурних підрозділів на місцях постійно дбати про підвищення ефективності організації роботи, чітку постановку контролю виконання; вживати заходів щодо оперативного усунення недоліків та упущень у цій важливій справі. Всіляко запобігати проявам формалізму, зайвої паперотворчості, кабінетного стилю керівництва підпорядкованими прокуратурами.
4. Організаційно-контрольному управлінню Генеральної прокуратури України, керівникам підрозділів з питань організації роботи та контролю виконання прокуратур обласного рівня постійно підвищувати ефективність своєї діяльності, надавати необхідну допомогу в організації роботи управлінь, відділів, підпорядкованих прокуратур. Зосередити головні зусилля на здійсненні заходів щодо належного виконання органами прокуратури своїх функцій на всіх напрямах діяльності.
4.1. Забезпечити організацію і контроль за чітким розподілом обов'язків між керівним складом і працівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокуратур обласної, міської і районної ланки. При цьому виходити з вимог, що обов'язки між працівниками районних та прирівняних до них прокуратур розподіляються, як правило, за галузевим, а прокуратур вищого рівня - за зонально-предметним принципом, з урахуванням теоретичної підготовки, практичного досвіду, індивідуальних нахилів та здібностей працівників. Розподіл обов'язків на районному рівні визначати наказом керівника прокуратури, працівників структурних підрозділів апаратів - заступникам прокурорів. Положення про структурні підрозділи затверджувати керівникам прокуратури.
4.2. За наявності підстав перевіряти стан організації роботи і контролю виконання у структурних підрозділах апарату та підпорядкованих прокуратурах. У разі виявлення порушень вивчати причини, вносити конкретні пропозиції щодо їх усунення, а за необхідності - щодо відповідальності винних.
4.3. Щорічно аналізувати організацію роботи колегії, ефективність перевірок у підпорядкованих прокуратурах, стан планування роботи, дотримання виконавської дисципліни. За необхідності проводити узагальнення з інших питань, що стосуються організації роботи, зокрема аналітичної діяльності, ефективності проведених нарад, впровадження позитивного досвіду, нових форм та методів прокурорсько-слідчої діяльності тощо.
5. Прокурорами всіх рівнів забезпечити щоквартальне планування роботи на підставі глибокого аналізу стану законності та криміногенної обстановки, з урахуванням рішень колегій, планів роботи вищестоящих прокуратур, результатів прокурорських перевірок, матеріалів контролюючих органів, іншої інформації про порушення законності. До планів включати найбільш важливі заходи наглядового характеру і аналітичного спрямування, насамперед проведення перевірок додержання законів на пріоритетних напрямах діяльності, вивчення стану правопорядку, проведення узгоджених дій з державними органами влади, правоохоронними і контролюючими відомствами щодо протидії злочинності та корупції, усунення порушень конституційних прав і свобод людини та законів, які охороняють інтереси держави.
Планами роботи Генеральної прокуратури України, прокуратур областей та прирівняних до них прокуратур передбачати проведення комплексних і галузевих перевірок, надання практичної допомоги, здійснення заходів щодо підвищення ділової кваліфікації прокурорів і слідчих. Плани роботи обговорювати на оперативних нарадах і затверджувати керівником прокуратури.
5.1. Працівникам організаційно-контрольних підрозділів здійснювати постійний контроль за станом планування роботи підпорядкованими прокуратурами, своєчасною і належною організацією виконання запланованих заходів, особливо тих, де передбачено участь кількох управлінь і відділів.
5.2. Активно впливати на планування роботи, враховуючи при цьому, що план повинен відповідати вимогам сьогодення, бути ефективним засобом зосередження зусиль, спрямованих на попередження і усунення порушень законності, удосконалення практики прокурорського нагляду в боротьбі зі злочинністю.
Прокурорам обласного рівня складати плани роботи до 25-го числа останнього місяця поточного кварталу і в п'ятиденний строк надсилати їх до Генеральної прокуратури України та підпорядкованих прокуратур. Прокурорам районної ланки складати плани роботи до 1-го числа першого місяця поточного кварталу і в п'ятиденний строк надсилати їх до вищестоящих прокуратур, не допускаючи дублювання передбачених у їхніх планах заходів.
За наявності підстав, з урахуванням пропозицій структурних підрозділів, пропонувати внесення змін і доповнень до планів роботи, не допускаючи необгрунтованого втручання у планування роботи на місцях.
6. Звести до мінімуму направлення позапланових завдань та доручень. Доцільність їх надання підлеглим прокурорам вирішувати: у центральному апараті - виключно за погодженням з Генеральним прокурором України, на обласному рівні - керівником прокуратури.
................Перейти до повного тексту