1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
28.10.2002 N 1
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 67 від 30.12.2003 )
Про організацію роботи і управління в органах прокуратури України
З метою посилення впливу управлінської діяльності на забезпечення ефективної та злагодженої роботи єдиної централізованої системи органів прокуратури України по виконанню покладених на них завдань і функцій, створення підпорядкованим прокурорам умов для ініціативного та оперативного керівництва прокуратурами, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, їх заступникам, а також міським, районним, міжрайонним та іншим прирівняним до них прокурорам, керівникам структурних підрозділів апаратів прокуратур постійно працювати над удосконаленням форм і методів управління з метою забезпечення ефективної діяльності як всієї системи органів прокуратури, так і окремих її ланок по виконанню завдань щодо зміцнення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян від неправомірних посягань.
1.1. Запобігати проявам формалізму, зайвого паперотворення, дріб'язкової опіки та принципово реагувати на факти бюрократичного стилю і методів керівництва.
2. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України забезпечувати чітке і належне керівництво апаратами прокуратур, спрямовувати роботу підлеглих прокурорів та здійснювати контроль за їх діяльністю.
3. Міським, районним, міжрайонним та іншим прирівняним до них прокурорам забезпечити належне керівництво прокуратурами.
4. Порядок організації діяльності Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України визначати регламентами відповідно до їх типової структури, встановленої Генеральною прокуратурою України.
4.1. Регламенти розробляти організаційно-контрольним підрозділам з урахуванням пропозицій управлінь (відділів) та затверджувати наказами керівників.
4.2. У регламентах встановлювати процедуру та методи управлінської діяльності; принципи визначення та розподілу службових обов'язків між заступниками прокурора; організаційні засади роботи колегії та структурних підрозділів, планування, проходження документів та їх розгляду посадовими особами, підготовки і прийняття управлінських актів, взаємодії структурних підрозділів, підготовки і проведення координаційних, міжвідомчих та оперативних нарад, виїздів працівників у підпорядковані прокуратури для перевірок і надання практичної допомоги, здійснення контролю виконання, аналітичної та методичної роботи, вивчення і впровадження позитивного досвіду тощо.
5. Обов'язки між керівництвом розподіляти наказами Генерального прокурора та прокурорів обласного рівня.
5.1. Завдання та повноваження структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України визначати Положеннями про них, які затверджувати керівникам прокуратур.
5.2. Роботу галузевих структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України організовувати за територіально-предметним принципом.
5.3. Розподіл функціональних обов'язків між працівниками структурних підрозділів здійснювати їх керівникам, а затверджувати у Генеральній прокуратурі України - начальникам Головних управлінь або заступникам Генерального прокурора; в прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратурах регіонів та Військово-Морських Сил України - заступникам прокурорів відповідно до розподілу обов'язків.
5.4. Кожному працівнику структурного підрозділу визначати функціональні обов'язки та права, закріплювати прокуратури нижчого рівня, встановлювати обов'язковий мінімум інформації, документів, матеріалів та статистичних даних, необхідних для виконання покладених на нього завдань у закріплених прокуратурах і на предметних напрямах роботи.
5.5. Прокурорам структурних підрозділів у закріплених прокуратурах здійснювати методичне керівництво роботою у певній галузі діяльності, оперативний контроль за своєчасним і повним виконанням планових заходів, доручень та вказівок вищестоящого прокурора; розглядати звернення, вивчати якість актів прокурорського реагування та інших документів, надавати фахову практичну допомогу працівникам закріплених прокуратур.
5.6. Прокурори структурних підрозділів несуть відповідальність за вплив на ефективність роботи цих прокуратур з відповідного напряму діяльності.
5.7. Роботу міських, районних, міжрайонних та інших прирівняних до них прокуратур організовувати за галузевим принципом. Розподіл функціональних обов'язків між працівниками прокуратури здійснювати її керівнику.
6. Роботу в органах прокуратури планувати.
6.1. При плануванні забезпечувати цілеспрямованість, конкретність і реальність планів, передбачати в них найбільш важливі заходи, що випливають з пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури України, стану законності та злочинності на відповідній території.
6.2. До планів роботи не включати заходи, що стосуються повсякденної діяльності прокуратури.
6.3. Плани роботи Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України, а також міських, районних, міжрайонних та інших прирівняних до них прокуратур складати на півріччя.
6.4. Керівникам прокуратур самостійно формувати і за необхідності корегувати плани роботи. Прокурорам вищого рівня контролювати виконання цих планів лише в частині своїх планових заходів.
6.5. При плануванні заходів застосовувати диференційований підхід до залучення прокуратур нижчого рівня з урахуванням їх загального навантаження. Підпорядкованим прокурорам враховувати ці заходи при складанні своїх планів з метою визначення об'єктів, строків, виконавців тощо.
6.6. Структурним підрозділам Генеральної прокуратури та прокуратур обласного рівня до своїх планів включати заходи, що випливають з основного плану, галузевих наказів Генерального прокурора, рішень колегій, нарад, доручень та вказівок тощо. До названих планів не включати не передбачених основним планом виїздів для перевірок та надсилання завдань підпорядкованим прокуратурам.
6.7. Плани роботи Генеральної прокуратури України, а також прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України формувати, затверджувати і надсилати підпорядкованим прокуратурам не пізніше відповідно 20 та 25 числа останнього місяця поточного півріччя.
6.8. Організаційно-контрольним підрозділам активно впливати на стан планування роботи, а також здійснювати дієвий контроль за своєчасним і якісним виконанням запланованих заходів, завдань і доручень керівника прокуратури.
6.9. Плани роботи міських, районних, міжрайонних та інших прирівняних до них прокуратур формувати та підписувати до 1-го числа першого місяця наступного півріччя.
6.10. Плани роботи прокуратур затверджувати (підписувати) керівникам. У разі необхідності за рішеннями останніх попередньо обговорювати їх на засіданнях колегій або оперативних нарадах.
6.11. Для організації цілеспрямованої, послідовної та узгодженої роботи органів прокуратури щодо зміцнення законності та правопорядку при необхідності за рішенням керівника розробляти перспективні плани роботи Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та Військово-Морських Сил України.
7. Передбачені планами завдання надсилати на місця у термін, необхідний для його якісного виконання, за підписом відповідного заступника Генерального прокурора або прокурора обласного рівня, але не пізніше ніж за місяць до встановленого строку.
8. Позапланові завдання підпорядкованим прокурорам надсилати за рішенням Генерального прокурора України, за підписом його або першого заступника, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України.
8.1. Усі завдання обов'язково попередньо вивчати, візувати, а після підпису реєструвати в організаційно-контрольних підрозділах. Про позапланові завдання, надіслані з порушенням вказаного порядку, негайно повідомляти організаційно-контрольний підрозділ для вирішення питання щодо їх відкликання та вжиття заходів реагування до порушників.

................
Перейти до повного тексту