1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
Л И С Т
14.08.2003 N 8-2/258
Національній філармонії
України
Міністерство культури і мистецтв України розглянуло Ваш запит від 07.07.2003 N 01-09/463 щодо надання роз'яснень з окремих питань, пов'язаних із виплатою винагороди (роялті) за використання об'єктів авторського права і суміжних прав та роз'яснює наступне.
Закон України "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон) не передбачає випадків вільного (без згоди автора і без виплати авторської винагороди) використання об'єктів авторського права і суміжних прав при проведенні лекцій-концертів. Пунктом 8 частини 1 статті 21 Закону допускається без згоди автора і без виплати авторської винагороди (але із зазначенням імені автора) публічне виконання музичних творів лише під час офіційних і релігійних церемоній, а також похоронів в обсязі, виправданому характером таких церемоній. Таким чином Національна філармонія України при проведенні лекцій-концертів повинна сплачувати винагороду (роялті) за використання об'єктів авторського права.
Постановою КМУ від 18.01.2003 N 72 передбачені мінімальні ставки винагороди виконавцям та виробникам фонограм і відеограм за публічне сповіщення або ретрансляцію відповідно виконань, фонограм і відеограм, опублікованих без комерційної мети. Але Національна філармонія України не є платником зазначеної винагороди, тому що не здійснює публічне сповіщення об'єктів суміжних прав. Постановою КМУ від 18.01.2003 N 71 передбачені розміри винагороди за публічне виконання опублікованих з комерційною метою фонограм та їх примірників, публічну демонстрацію опублікованих з комерційною метою відеограм та їх примірників у місцях із платним та безплатним входом. Таким чином Національна філармонія України при проведенні лекцій-концертів повинна сплачувати винагороду за використання, публічне виконання об'єктів суміжних прав, опублікованих з комерційною метою.
Конституція України (стаття 24) передбачає рівність усіх громадян перед законом. Не може бути привілеїв за будь-якими ознаками, у тому числі родом і характером занять. Таким чином, не може бути пільг щодо виплати винагороди (роялті) за використання об'єктів авторського права і суміжних прав при проведенні лекцій-концертів артистами філармонічного жанру Національної філармонії України.

................
Перейти до повного тексту