- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
Затверджено
III Загальними зборами ПАРД
(протокол N 1 від 4 квітня 1997 р.)
Положення про Комісію з питань етики та вирішення спорів Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв (ПАРД)
Положення розроблено на підставі
Статуту та
Кодексу честі Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв (далі - ПАРД).
1. Правовий статус Комісії з питань етики та вирішення спорів
1.1. Комісія з питань етики та вирішення спорів (далі - Комісія з етики) є спеціальним органом ПАРД, яка виконує функції впровадження системи посередництва і вирішення спорів, що можуть виникати між членами ПАРД або між її членами і третіми особами (п. 2.1.9
Статуту ПАРД) . Комісія з етики розробляє і впроваджує систему посередництва для дружнього вирішення спорів, що можуть виникати між членами ПАРД або між членами ПАРД і третіми особами згідно етичних принципів і чинного законодавства України (п. 2.2.3 Статуту ПАРД).
1.2. Комісія з етики здійснює нагляд за додержанням положень
Кодексу честі членами ПАРД, розглядає порушення його положень і приймає рішення щодо накладання дисциплінарних стягнень (п. 7.3 Кодексу честі ПАРД).
1.3. У своїй діяльності Комісія з етики керується чинним законодавством України,
Статутом і
Кодексом честі ПАРД, цим Положенням, а також іншими нормативними документами ПАРД, що мають відношення до діяльності Комісії з етики. За невиконання положень Кодексу честі ПАРД на члена або орган ПАРД накладаються дисциплінарні стягнення. При повторному порушенні Кодексу честі та за наявності фактів, що підтверджують порушення Закону України
"Про захист від недобросовісної конкуренції" та інших законів та нормативних актів, органи управління ПАРД подають заяву до суду з метою порушення справи (п. 7.4 Кодексу честі ПАРД).
1.4. Комісія з етики утворюється Радою. Загальні збори ПАРД затверджують рішення Ради про створення організаційних структур ПАРД, до яких належить Комісія з етики (п. 4.2
Статуту ПАРД).
1.5. Комісія з етики підзвітна Раді ПАРД.
2. Утворення Комісії з питань етики та вирішення спорів
2.1. Комісія з етики утворюється Радою за поданням керівників юридичних осіб - дійсних та асоційованих членів ПАРД. Рада приймає рішення щодо персонального складу Комісії з етики та подає відповідні кандидатури на затвердження черговими Загальним зборам ПАРД.
2.2. Голосування на Загальних зборах проводиться окремо по кожному кандидату в члени Комісії з етики. Кандидат затверджується членом Комісії з етики простою більшістю голосів дійсних членів ПАРД, присутніх на зборах. У випадку, коли Загальні збори відхиляють запропоновану Радою кандидатуру, член Комісії з етики обирається шляхом відкритого або таємного голосування простою більшістю голосів дійсних членів ПАРД із складу представників членів ПАРД, присутніх на Загальних зборах.
2.3. Комісія з етики утворюється строком на 2 роки у кількості 5 членів.
2.4. Серед членів Комісії з етики має бути не менше 2 юристів, стаж роботи яких по спеціальності становить не менше 2 років.
2.5. Члени Комісії з етики, призначені Радою, до затвердження або не затвердження на чергових Загальних зборах ПАРД виконують свої обов'язки в повному обсязі з дня їх призначення Радою. Питання про затвердження персонального складу Комісії з етики повинне бути включене до порядку денного найближчих Загальних зборів.
2.6. Головою Комісії з етики повинен бути один з членів Ради. Голова Комісії з етики обирається простою більшістю голосів на її першому засіданні тільки у випадку, коли до складу Комісії з етики увійшло більше одного члена Ради. Повноваження Голови Комісії з етики підтверджуються Загальними зборами ПАРД.
2.7. Заступник Голови Комісії з етики призначається Головою Комісії з етики за згодою всіх її членів на першому її засіданні. Заступник Голови Комісії з етики виконує всі обов'язки Голови за його відсутності. У випадку недосягнення згоди між членами Комісії протягом одного місяця питання про призначення заступника Голови Комісії з етики виноситься на розгляд Ради.
2.8. Перше засідання Комісії з етики повинно відбутися не пізніше 10 днів з дня її утворення Радою. За його підсумками складається протокол, який передається Раді.
2.9. Члени Комісії з етики, включаючи Голову та його заступника, можуть бути усунуті від виконання своїх обов'язків за власним бажанням або у зв'язку з незадовільним виконанням своїх обов'язків за рішенням Ради або Загальних зборів ПАРД. У випадку, коли рішення Ради з цього питання не співпадає з рішенням Загальних зборів, перевага надається рішенню Загальних зборів. Нове призначення та затвердження членів Комісії з етики відбувається у такому ж порядку, як і при утворенні Комісії з етики.
3. Функції Комісії з питань етики та вирішення спорів
3.1. Комісія з питань етики:
- розглядає письмові звернення членів ПАРД про порушення
Статуту,
Кодексу честі та інших нормативних документів ПАРД, а також про виникнення спору;
- розглядає спори між членами ПАРД та членами ПАРД і третіми особами;
- намагається вирішити спори шляхом переговорів;
- приймає рішення щодо наявності фактів порушення
Статуту,
Кодексу честі та інших нормативних документів ПАРД - вердикт та накладання відповідних дисциплінарних стягнень, а у випадку недосягнення вирішення спорів шляхом переговорів приймає рішення спорів у судовому порядку.
3.2. Комісія з питань етики може здійснювати розгляд порушень та спорів за дорученням Загальних зборів, Ради ПАРД та за власною ініціативою.
3.3. Комісія з питань етики може надавати роз'яснення членам ПАРД щодо вірного тлумачення
Статуту,
Кодексу честі та інших нормативних документів ПАРД.
3.4. При розгляді порушень та спорів члени Комісії з питань етики здійснюють наступні дії:
- перевіряють факти та докази, викладені у зверненнях членів ПАРД;
- вимагають додаткової інформації, що може висвітлити суттєвість порушення та спору;
- звертаються до третіх осіб з проханням надати роз'яснення з приводу порушення та спору, що розглядається, якщо така особа причетна до цього;
- ведуть переговори з конфліктуючими сторонами;
- голосують на засіданні Комісії з етики з питань, що вимагають рішення.
4. Права та обов'язки членів Комісії з питань етики та вирішення спорів
4.1. Члени Комісії з етики для здійснення своїх функцій мають право:
- приймати участь у всіх засіданнях Комісії з етики та вільно викладати свою особисту точку зору;
- вимагати від членів та органів ПАРД надання всіх необхідних документів, вивчення яких відповідає функціям Комісії з етики. Ці документи повинні бути представлені протягом 10 днів;
- вимагати скликання засідань Ради, Загальних зборів ПАРД у випадках, коли виявлені серйозні факти порушення чинного законодавства України членами ПАРД, їх посадовими особами та працівниками;
- вести переговори з третіми особами - не членами ПАРД з приводу проблем та спорів, що розглядаються Комісією з етики.
4.2. Члени Комісії з етики зобов'язані:
- знати чинне законодавство України,
Статут,
Кодекс честі та інші нормативні документи ПАРД;
- додержуватись принципу рівноправності конфліктуючих сторін у вирішенні спорів;
- перевіряти факти та докази неупереджено та не піддаватись будьякому впливу іззовні;
- не пізніше 30 днів з дня одержання доручення робити висновки про результати перевірок;
- додержуватись конфіденційності інформації, до якої члени Комісії з етики мають доступ при виконанні своїх функцій і не використовувати цю інформацію в особистих цілях чи в інтересах організації, представниками яких вони є.
................Перейти до повного тексту