1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Р І Ш Е Н Н Я
18.05.2004 N 22
Про підведення підсумків роботи житлово-комунального господарства в зимових умовах 2003-2004 років та завдання з підготовки до роботи в зимових умовах 2004-2005 років
Питання підготовки до опалювального сезону 2003-2004 років об'єктів житлово-комунального господарства та його проходження розглядалось на засіданнях Кабінету Міністрів України, нарадах у віце-прем'єр-міністрів України, засіданнях колегії Комітету та на всеукраїнських нарадах, проведених Держжитлокомунгоспом, за результатами яких доведені завдання з підготовки галузі до роботи в осінньо-зимовий період та накреслені шляхи їх реалізації.
На виконання доручень Уряду та відповідно до затверджених заходів Комітет здійснював постійний моніторинг стану підготовки об'єктів житлово-комунального господарства до роботи в зимових умовах 2003-2004 років та проходження опалювального сезону, а також розрахунків за спожиті енергоносії, надані житлово-комунальні послуги. Запроваджено оперативне інформування облдержадміністраціями про виникнення надзвичайних та аварійних ситуацій на об'єктах галузі.
Двічі на місяць проводились селекторні наради із зазначених питань за участю представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівників підприємств галузі.
Працювала Міжвідомча комісія з організації підготовки житлово-комунального господарства до роботи в зимових умовах 2003-2004 років, відповідно до графіка проводились перевірки у Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Луганській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях та Автономній Республіці Крим.
Незважаючи на складні фінансово-економічні умови на початку опалювального сезону, завдяки вжитим заходам станом на 15.10.03 здійснено комплексну підготовку 219,1 тис. житлових будинків з видачею паспортів готовності (96% від плану), у 81,2 тис. житлових будинків відремонтовано внутрішньобудинкові системи опалення (95,8%), підготовлено 12,4 тис. котелень (98 %), 27,6 тис. км теплових мереж (97%), 5651 центральний тепловий пункт (98%).
Порівняно з аналогічним періодом минулого року темпи підготовки житлових будинків збільшились на 10%, систем опалення - на 2%, котелень - на 3%, теплових мереж - на 1,5%.
До початку опалювального сезону не було завершено підготовку 22 котелень та не забезпечено опалення 76 житлових будинків у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Херсонській та Чернігівській областях.
Загалом опалювальний сезон пройшов без значних збоїв та аварійних ситуацій.
Кращий стан з опалення житлового фонду та об'єктів соціальної сфери фіксувався у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській областях.
Водночас мали місце випадки поривів на теплових мережах, відключення котелень та опалення житлового фонду та об'єктів соціальної сфери у Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Миколаївській, Сумській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та в містах Києві і Севастополі, які оперативно усувалися.
На виконання пункту 2 підпункту 8 протокольного доручення засідання Кабінету Міністрів України від 29.10.03 N 33 під головуванням Прем'єр-міністра України В.Ф.Януковича станом на 20.11.03 в роботі перебувало 99,9% котелень та забезпечено опалення 99,9% житлового фонду та об'єктів соціальної сфери.
У смт Замглай Чернігівської області 25.12.03 завершено будівництво котельні Мінпаливенерго та підключено до опалення 39 житлових будинків; у Автономній Республіці Крим 18.12.03 завершено пусконалагоджувальні роботи на внутрішньобудинкових мережах та підключено до опалення 13 житлових будинків (6 будинків у м. Щолкіне, 7 - в смт Приморське); у м. Синельникове Дніпропетровської області протягом опалювального сезону не опалювалось 34 житлові будинки у зв'язку з переведенням на індивідуальне опалення; у смт Березнегувате Миколаївської області через недостатні обсяги фінансування з державного бюджету тільки 24.12.03 підключено до опалення одне ПТУ Міносвіти.
У 2003 році теплопостачальні підприємства 9 областей взяли участь у експерименті щодо проведення розрахунків за спожитий природний газ та роботи через ДП "Газ-тепло" НАК "Нафтогаз України". У порядку проведення експерименту ДП "Газ-тепло" уклало угоди з 51 теплопостачальним підприємством на переробку природного газу та постачання теплової енергії на період опалювального сезону 2003-2004 років.
Участь теплопостачальних підприємств в експерименті дозволила стабілізувати опалення населених пунктів, практично не було відключень котелень, значно зменшилась кількість нарікань з боку одержувачів послуг теплопостачання. Разом з тим не до кінця вирішено питання оподаткування та юридичного обгрунтування експерименту.
23 квітня п. р. у м. Донецьку на Всеукраїнській нараді за участю заступників голів облдержадміністрацій, начальників облжитлокомунуправлінь, міських голів, керівників підприємств комунальної теплоенергетики та засобів масової інформації підведено підсумки роботи підприємств комунальної теплоенергетики та житлово-комунального господарства в зимових умовах 2003-2004 років та визначено основні напрями з підготовки підприємств галузі до роботи у наступному опалювальному сезоні.

................
Перейти до повного тексту