- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Космічна програма України
Заслухавши та обговоривши доповіді академіка АН України Я.С. Яцківа та академіка АН України С.М. Конюхова, Президія Академії наук України відзначає, що Україна має розвинутий науково-технічний потенціал і сучасну виробничу базу в галузі космічних досліджень.
У багатьох виробничих, конструкторських та наукових колективах є унікальний досвід, набутий під час виконання загальносоюзних космічних програм. Так, Україна має вагомі досягнення у розробці та виготовленні сучасних ракет-носіїв типу "Зеніт" з екологічно чистим паливом (КБ "Південне", ВО "Південмаш"). Надійно зарекомендували себе системи керування польотами, створені НВО "Хартрон", НВО "Арсенал", НВО "Комунар", Київський радіозавод виготовляють унікальні прилади для космічних досліджень.
Активну участь у дослідженнях ближнього та дальнього космосу, космічному матеріалознавстві, зв'язку й інформатиці, біології і медицині, приладобудуванні беруть наукові установи Академії наук України, насамперед Інститути кібернетики ім. В.М. Глушкова, технічної механіки, металофізики, Фізико-технічний низьких температур ім. Б.I. Вєркіна, електрозварювання ім .Є.О. Патона, Фізико-механічний ім .Г.В. Карпенка, ботаніки ім .М.Г. Холодного, Головна астрономічна обсерваторія.
Під юрисдикцію України перейшли унікальні споруди спеціального призначення для спостереження, керування польотами, обробки і передачі інформації (окремі командно-вимірювальні комплекси та Центр дальнього космічного зв'язку).
Враховуючи відсутність національної космічної політики і відповідних структур з досвідом її формування і реалізації, Указом Президента України на початку 1992 року при Кабінеті Міністрів України було створено Національне космічне агентство України (
НКАУ) , основним завданням якого є організація, координація та контроль за виконанням робіт з космічної тематики. Разом з тим відсутність погоджених дій суверенних держав-членів СНД призвела до певного згортання робіт по дослідженню і використанню космічного простору, а деякі з напрямів космічних досліджень опинилися під загрозою зникнення.
З метою збереження та розвитку космічної галузі України Національним космічним агентством України разом з КБ "Південне" та Академією наук України підготовлено проект Національної космічної програми. У згаданому проекті визначені пріоритетні напрями космічних досліджень наукового, прикладного та оборонного характеру, враховано перспективи міждержавного і міжнародного співробітництва, передбачені головні виконавці окремих проектів, орієнтовна вартість проектів.
Президія Академії наук України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповіді академіка АН України Я.С. Яцківа та академіка АН України С.М. Конюхова "Космічна програма України" взяти до відома.
................Перейти до повного тексту