- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Кодекс
ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
N 1 від 04.04.97
Затверджено
рішенням III Загальних
зборів ПАРД (протокол
N 1 від 4 квітня 1997 р.)
Арбітражний кодекс Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв
Із змінами та доповненнями, внесеними VIII Загальними зборами ПАРД (протокол N 1 від 14 травня 1999 р.)
Цей Кодекс розроблений відповідно до чинного законодавства України та регулює діяльність арбітражу (третейського суду) Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв (ПАРД).
1. Визначення
1.1. Відзив: Письмова відповідь на скаргу (скарги), яка (які) були викладені у позовній заяві.
1.2. Арбітражний комітет: Постійний комітет Асоціації, який складається з призначених Радою директорів членів і який відповідає за внесення змін до Арбітражного кодексу, що затверджується Радою директорів, а також за здійснення адміністративного нагляду за діяльністю
Комісії з етики та вирішення спорів.
1.3. Арбітражний секретар: Особа, яка призначається Арбітражним комітетом, затверджується Радою директорів Асоціації і несе відповідальність за адміністративну діяльність Арбітражного комітету Асоціації. Арбітражний секретар підзвітний Арбітражному комітету.
1.4. Арбітражна колегія: Арбітр (або арбітри), які, відповідно до цього Кодексу, обрані для слухання і вирішення усіх скарг, які подаються на їх розгляд.
1.5. Список арбітрів: Особи, визнані Арбітражним комітетом достатньо кваліфікованими для виконання функцій арбітра.
1.6. Арбітр: Особа, підібрана зі списку арбітрів для виконання обов'язків, покладених на Арбітражну колегію.
1.7. Позов: Письмова вимога про стягнення грошових коштів чи задоволення інших вимог, яка міститься у позовній заяві позивача (якщо вона подана позивачем) або в зустрічній позовній заяві (якщо вона подана відповідачем).
1.8. Позивач: Сторона, яка порушила арбітражний процес відповідно до даного Кодексу шляхом подання позовної заяви Арбітражному секретарю.
1.9. Зустрічний позов: Письмовий документ, який подається відповідачем проти позивача і який містить одну чи більше позовних вимог, що випливають з тієї ж події, що є підставою для первинної позовної заяви.
1.10. Призначений представник(и): Особа (особи), що надає консультації та представляє інтереси сторони в арбітражі.
1.11. Передача: Фізична доставка документа, який необхідно подати Арбітражному секретарю.
1.12. Сторона: Позивач або відповідач в арбітражному процесі.
1.13. Відповідач: Сторона, проти якої були порушені один чи декілька позовів у позовній заяві позивача.
1.14. Позовна заява: Письмовий документ, який поданий позивачем проти відповідача і який містить одну чи декілька позовних вимог про гроші чи інші вимоги.
2. Арбітражний комітет і його склад
2.1. Арбітражний комітет - це постійний комітет Асоціації, який складається з призначених Радою директорів уповноважених осіб компаній - членів Асоціації ПАРД. Арбітражний комітет підзвітний Раді директорів.
2.2. Арбітражний комітет відповідає за:
2.2.1. Надання рекомендацій щодо змін до Арбітражного кодексу на затвердження Раді;
2.2.2. Здійснення адміністративного нагляду за діяльністю Арбітражного органу та його секретаря;
2.2.3. Виконання інших обов'язків і зобов'язань, які можуть бути визначені даним Кодексом і Радою директорів Асоціації.
3. Підсудність
3.1. Арбітраж створений для вирішення спорів, які виникають з правовідносин, що стосуються ринку цінних паперів, якщо вирішення цих спорів відноситься до компетенції арбітражних судів, крім спорів про визнання недійсними актів ненормативного характеру.
Арбітраж може розглядати наступні позови та спори, підвідомчі йому згідно з частиною першою цього пункту:
3.1.1. Будь-який позов або спір між членами ПАРД;
3.1.2. Будь-який спір або позов порушений клієнтом проти члена ПАРД чи співробітника члена ПАРД;
3.1.3. Будь-які зустрічні позови, які є предметом первісного позову чи спору, які було подано до арбітражу відповідно до цього Кодексу;
3.1.4. Будь-який пов'язаний з цінними паперами спір між нечленами ПАРД, який всі сторони письмово погодилися передати на розгляд арбітражу ПАРД.
4. Склад Арбітражної колегії
4.1. Розгляд спорів проводиться Арбітражною колегією у складі одного або трьох суддів.
4.2. Питання про кількість арбітрів в Арбітражній колегії вирішується Арбітражним секретарем, враховуючи складність справи та заяви сторін.
У випадку, якщо Арбітражна колегія складається з трьох арбітрів, останні обирають голову.
5. Арбітражний процес. Загальні положення
5.1. Арбітражний комітет через Арбітражного секретаря повинен надавати всю необхідну технічну, адміністративну та функціональну підтримку діючій Арбітражній колегії.
5.2. Повідомлення. Не може бути односторонньої передачі повідомлень - в усній чи письмовій формі - між будь-якою стороною та діючою Арбітражною колегією чи будь-яким окремим арбітром стосовно питань, що розглядаються Арбітражною колегією.
5.2.1. Всі зв'язки з діючою Арбітражною колегією підтримуються у письмовій формі тільки через Арбітражного секретаря.
5.2.2. Арбітражний секретар повинен негайно надавати примірники всіх письмових повідомлень, які надіслані відповідно до п. 5.2.1, кожному арбітру і всім сторонам або їх призначеним представникам.
5.3. Арбітражні обговорення та слухання, що пов'язані з оцінкою фактів, повинні вестись за закритими дверима і залишатись конфіденційними, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Усі свідчення, документи, інформація чи докази, які пред'явлені у зв'язку з будь-яким арбітражним позовом, повинні також розглядатись як конфіденційні, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
5.3.1. За заявою сторін Арбітражна колегія має право прийняти рішення про відкритий розгляд справи.
5.4. Усі адміністративні питання, які мають відношення до позову, повинні спрямовуватись безпосередньо Арбітражному секретарю.
5.5. Усі члени Арбітражної колегії повинні бути присутні на обговореннях і слуханнях.
6. Порушення арбітражного процесу
6.1. Безперечною умовою звернення до арбітражу ПАРД є угода сторін про передачу спору на вирішення арбітражу ПАРД. Зазначена угода повинна укладатись у письмовій формі.
Спори можуть передаватись на розгляд арбітражу ПАРД лише після прийняття сторонами заходів щодо їх безпосереднього врегулювання у порядку, передбаченому Арбітражним процесуальним кодексом України. У випадку непредставлення доказів прийняття таких заходів, позовна заява до розгляду не приймається.
6.1.1. Позовна заява. Позивач повинен передати Арбітражному секретареві чотири примірники позовної заяви, плюс додатковий примірник для кожного відповідача, ім'я якого вказано в позовній заяві. Арбітражний секретар повинен негайно надіслати по одному примірнику позовної заяви кожному відповідачу поштою чи іншим способом.
В позовній заяві повинно бути зазначено:
дата;
назви сторін, їх поштові адреси та індекси;
ціна позову, якщо позов підлягає оцінці;
обставини, які є підставою позову;
посилання на відповідні нормативні акти і докази, які підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок позовних вимог;
чи отримано відповідь на претензію;
мотиви, за якими позивач відводить доводи відповідача, викладені у відповіді на претензію;
пропозиції щодо складу Арбітражної колегії;
перелік доданих до заяви документів.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують позовні вимоги та прийняття відповідачем заходів щодо доарбітражного врегулювання спору.
6.1.2. Відзив і зустрічний позов. Кожний відповідач повинен протягом 10 робочих днів після отримання позовної заяви передати Арбітражному секретареві один примірник відзиву. Відзив повинен містити:
визнання чи заперечення фактів, які були викладені в позовній заяві;
виклад обставин справи та захисту, включаючи будь-які зустрічні позови проти позивача;
виклад законів, які застосовуються і/або положень ПАРД для захисту позову, який було порушено;
інформація (відповідно до п. 6.5.1, див. нижче) про уповноваженого представника відповідача, якщо такий є.
Арбітражний секретар повинен негайно надіслати поштою чи іншим шляхом кожному позивачу по одному примірнику відзиву. Позивач повинен протягом 10 робочих днів після отримання зустрічного позову від будь-якого відповідача надати Арбітражному секретареві відзив на цей зустрічний позов у формі, визначеній у пункті про відзив відповідача.
6.2. Позовна заява і підтверджуючі документи повинні бути перевірені Арбітражним секретарем з метою визначення, чи може позов розглядатися в арбітражному порядку відповідно до статті 3 цього Кодексу (Підсудність) і чи сторони задовольняють вимоги інших діючих положень Асоціації про порушення арбітражного процесу.
6.2.1. За розглядом позовної заяви Арбітражний секретар виносить та надсилає позивачу письмову ухвалу про прийняття чи неприйняття позову чи позовів із зазначенням причин відмови і повинен вказати конкретну підставу для цієї ухвали.
6.2.2. Визначення неможливості розгляду позовів, яке зроблене Арбітражним секретарем, може бути оскаржене в Арбітражний комітет шляхом подання Арбітражному секретареві касаційної скарги у письмовій формі протягом 5 робочих днів після отримання ухвали, описаної в п. 6.2.1 (див. вище). Арбітражний секретар негайно інформує Арбітражний комітет про надходження касаційної скарги. Рішення з питань підсудності, прийняте Арбітражним комітетом або вчасно не оскаржене рішення Арбітражного секретаря, вважаються остаточними і не підлягають оскарженню до будь-якого іншого органу в межах Асоціації.
6.3. Продовження строків. Строк для передачі будь-якого документа, крім позовної заяви, може бути продовженим на скільки це буде визначено Арбітражним секретарем по пред'явленню поважної причини стороною, яка домагається продовження строку.
6.4. Доповнення. Не дозволяється вносити доповнення до документів, переданих у відповідності з цим розділом, крім випадків, коли такі зміни були погоджені з Арбітражним секретарем або з арбітрами, якщо вони вже призначені.
6.5. Призначені представники. Кожна сторона - учасниця арбітражного процесу має право призначати правника чи іншого представника для того, щоб він діяв від їх імені на всіх стадіях процесу.
6.5.1. Сторона, яка використовує своє право призначати відповідного представника, повинна надати Арбітражному секретареві письмові дані про представника, якого було призначено для участі в арбітражному процесі, включаючи його прізвище, ім'я, адресу, номер телефону та факсу.
................Перейти до повного тексту