- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Р І Ш Е Н Н Я
Про підсумки роботи галузі у 2003 році та завдання на 2004 рік
Проаналізувавши результати роботи житлово-комунального господарства у 2003 році, колегія Держжитлокомунгоспу України відзначає, що протягом року Комітетом, структурними підрозділами з питань житлово-комунального господарства місцевих державних адміністрацій, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями і установами, що належать до сфери управління Держжитлокомунгоспу, проводилась послідовна та цілеспрямована робота з реалізації завдань, що витікають із Послань Президента України до Верховної Ради України:
"Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки",
"Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2002 році", Указу Президента України від 19.10.99
N 1351 "Про прискорення реформування житлово-комунального господарства", Програми діяльності Кабінету Міністрів України
"Відкритість, дієвість, результативність", Програми реформування житлово-комунального господарства на 2002-2005 рр. та на перспективу до 2010 р., схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2002
N 139. Реалізуючи державну політику у сфері житлово-комунального господарства, органи публічної влади спрямовували свою діяльність на забезпечення ефективного, надійного функціонування та сталого розвитку житлово-комунального комплексу, реалізацію заходів щодо його реформування для задоволення потреб споживачів, передусім населення, в якісних житлово-комунальних послугах.
Держжитлокомунгоспом спільно з місцевими органами влади започатковано процеси демонополізації житлово-комунального господарства та створення конкурентного середовища на ринку послуг. Реалізуються пілотні проекти: створення регіональних компаній у сфері водопостачання - у Луганській області, реформування житлово-комунального господарства у сільській місцевості - в Бахчисарайському районі Автономної Республіки Крим; впровадження енергозберігаючих заходів на підприємствах: комунальної теплоенергетики - в Івано-Франківській області, міськелектротранспорту - в м. Вінниці, водопровідно-каналізаційного господарства - в містах Києві та Рівному, реформування житлового господарства - у місті Одесі тощо.
Протягом року створено 750 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, найбільше - у місті Києві, Миколаївській, Луганській, Сумській, Донецькій, Харківській та Полтавській областях. Загальна кількість об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 1 січня 2004 року становила 2934.
У сфері утримання житлових будинків і прибудинкових територій працює 234 недержавних підприємства проти 98 у 2000 році. У містах Тернополі, Херсоні, Рені Одеської області, Олександрії Кіровоградської області весь житловий фонд обслуговується приватними підприємствами.
До сфери благоустрою на конкурсних засадах залучено 560 приватних підприємств (за минулий рік їх кількість збільшилась майже на 110 одиниць).
Вжиті заходи дозволили досягти деяких позитивних зрушень. Збільшено протягом року на 4,3% обсяг житлово-комунальних послуг. Всього їх надано на суму понад 7,2 млрд. гривень.
Уповільнились темпи приросту заборгованості споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги та підприємств галузі - за енергоносії.
З початку 2003 року населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги, враховуючи погашення боргів попередніх періодів, 6,8 млрд. грн., що на 1,0 млрд. грн., або на 17,3% більше порівняно з відповідним періодом 2002 року.
Заборгованість бюджетних установ та організацій за спожиті комунальні послуги у минулому році зменшилась на 45,4 млн. грн., або на 14,2% і на 1 січня 2004 року склала 319,3 млн. гривень.
Завдяки заходам, які вживаються Комітетом та органами місцевої влади, нинішній опалювальний сезон проходить загалом на належному рівні.
Якщо на початок опалювального сезону 2002 року не працювало 164 котельні і не опалювалось 6885 будинків, то на відповідний період 2003 року не працювало лише 4 котельні і не опалювалось 397 житлових будинків.
Збільшився на 28 відсотків обсяг капітальних інвестицій у підгалузь комунальної теплоенергетики, і на кінець року він складав 178 млн. грн., у тому числі: з державного бюджету - 8 млн. грн., з місцевих бюджетів - 41 млн. грн., за рахунок власних коштів - 113 млн. грн., з інших джерел - 16 млн. гривень.
Водночас відсутність комплексного підходу до розвитку ринкових відносин у галузі житлово-комунального господарства, недосконалість нормативно-правової бази поряд з незавершеністю інституційних перетворень не дозволили досягнути бажаних цілей.
Залишається значною кількість підприємств, що працюють збитково. У 2003 році обсяги збитків склали близько 1,0 млрд. грн. Зростає, хоча і меншими темпами, дебіторська та кредиторська заборгованість.
У 2003 році обсяг дебіторської заборгованості підприємств житлово-комунального господарства загалом по Україні збільшився на 99,0 млн. грн., або на 1,2% (у 2002 році - на 4,5%). На 1 січня 2004 року дебіторська заборгованість складала 8,7 млрд. грн. При досягненні позитивної динаміки в цілому по Україні, у Кіровоградській області заборгованість зросла на 15,0%, Харківській - на 14,0%, Житомирській - на 9,6%, Львівській - на 9,7%. Разом з тим у Волинській області вона зменшилась на 25,0%, Запорізькій - на 17,2%, Луганській - на 18,5%, Сумській - на 37,7%.
Заборгованість госпрозрахункових підприємств зменшилась на 212,8 млн. грн., або на 10,4% і становить 1,8 млрд. гривень. Найбільш суттєве зменшення мало місце у Сумській області - на 68%, Луганській - на 54,8%, Волинській - 37,4%, Кіровоградській - 12,6%. Але у деяких областях продовжується зростання боргів госпрозрахункових підприємств, а саме: у Запорізькій, Львівській, Полтавській та Харківській.
Кредиторська заборгованість на підприємствах житлово-комунального господарства продовжувала зростати, але темпи зростання уповільнились: якщо у 2002 році вона зросла на 7,1%, то у 2003 році - на 3,6% і станом на 1 січня 2004 року склала 8,6 млрд. грн.
Суттєве збільшення кредиторської заборгованості відбулось у Закарпатській (29,5%), Донецькій (26,3%), Івано-Франківській (25,6%) та Кіровоградській (20,4%) областях.
Водночас у деяких регіонах вдалося досягти зменшення кредиторської заборгованості, а саме: в Сумській та Волинській областях більше ніж на 50%, Запорізькій, Полтавській, Одеській та Дніпропетровській - на 10-18%.
У загальній сумі кредиторської заборгованості борги підприємств житлово-комунального господарства за енергоносії сягають 4,5 млрд. грн., або 52,7%, у тому числі за газ - 2,3 млрд. грн., за електроенергію - 2,1 млрд. грн., покупне тепло - 0,1 млрд. гривень.
Існуюча система ціноутворення та відсутність надійних джерел для самофінансування житлово-комунального господарства роблять його непривабливим для приватних інвесторів. Інвестиції у житлово-комунальне господарство залишились на рівні 2001 року - близько 1,0 млрд. грн. Все це призводить до значного погіршення виробничих показників цього сектора економіки, підвищення аварійності, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних й енергетичних ресурсів, що негативно впливає на рівень і якість житлово-комунальних послуг. Не у всіх регіонах достатньо ефективно впроваджуються заходи з енергоресурсозбереження.
Через невиконання вимог статті
4-2 Закону України
"Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" щодо фінансового забезпечення цієї роботи до цього часу залишаються не прийнятими у комунальну власність об'єкти життєзабезпечення населених пунктів та житлові будинки, на ремонт та утримання яких власники майже не виділяють коштів.
Житлово-комунальне господарство продовжує залишатись одним з основних споживачів природного газу та електричної енергії, питоме споживання яких у два-три рази перевищує споживання на аналогічні потреби у західноєвропейських країнах, що суттєво впливає на енергетичну безпеку держави.
Якість житлово-комунальних послуг у багатьох регіонах України є низькою. Питна вода в більшості населених пунктів за своїм складом не відповідає вимогам державного стандарту і з метою економії енергоресурсів за рішенням органів місцевого самоврядування (а в деяких випадках і без них) подається за графіком.
Порушуються строки початку і закінчення опалювального сезону, послуги з централізованого опалення багатоквартирних будинків надаються з відхиленням від нормативних вимог, населення більшості міст та селищ вже декілька років поспіль не отримує влітку гарячої води, зменшуються обсяги та кількість послуг з утримання житлових будинків.
1. Схвалити Основні завдання та організаційно-технічні заходи Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства на 2004 рік (додаток 1).
2. Заступникам Голови Комітету, керівникам управлінь з питань житлово-комунального господарства обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також керівникам структурних підрозділів Держжитлокомунгоспу України взяти під особистий контроль виконання актів законодавства, доручень Президента України та Кабінету Міністрів України у встановлені терміни.
3. Заступникам Голови Комітету, начальникам управлінь та відділів Комітету забезпечити протягом року розроблення та супроводження, відповідно до Плану нормотворчої діяльності Держжитлокомунгоспу України на 2004 рік, законопроектів та нормативно-правових актів з питань розвитку та реформування житлово-комунального господарства у Верховній Раді України та Кабінеті Міністрів України.
4. Управлінню стратегії реформування житлово-комунального господарства (О.О. Мільнер):
- відпрацювати форми спільної діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських, ділових, наукових та освітніх організацій щодо забезпечення реформування житлово-комунального господарства,
термін - I півріччя 2004 р.,
- надавати методично-практичну допомогу місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у реалізації програм реформування в рамках спільної діяльності. Розглянути на засіданнях колегії Комітету стан підготовки та реалізації:
проекту "Програма розвитку та інтеграції сільської комунальної служби Бахчисарайського району в єдину систему житлово-комунального господарства АР Крим",
термін - III квартал
2004 р.;
разом з Управлінням водопровідно-каналізаційного господарства проекту "Підвищення енергоефективності системи водовідведення м. Рівного з реконструкцією КОС із залученням інвестицій під муніципальні гарантії",
термін - IV квартал 2004 р.;
- проаналізувати стан реформування житлово-комунального господарства: Львівської та Херсонської областей
термін - II квартал 2004 р.,
Київської області
термін - III квартал
2004 р.,
Волинської області
термін - IV квартал 2004 р.
5. Управлінню економіки, ціноутворення та тарифної політики житлово-комунального господарства (А.А.Кулеша):
- забезпечувати узагальнення прогнозних показників розвитку житлово-комунального господарства в розрізі регіонів,
термін - постійно;
- забезпечувати методичне керівництво та здійснювати вибіркові перевірки дотримання підприємствами галузі законодавчих та нормативних документів з питань ціноутворення,
термін - постійно, згідно
з графіком відряджень;
- своєчасно готувати та доводити до зацікавлених організацій інформацію щодо вартісних показників житлово-комунальних послуг,
термін - постійно;
- разом з Управлінням житлово-комунального господарства Одеської облдержадміністрації здійснювати аналіз запровадження диференційованих тарифів плати за обслуговування житла у м. Одесі,
термін - щоквартально;
- розробити Порядок залучення споживачів до процесу розгляду пропозицій суб'єктів природних монополій щодо вартості послуг та процедуру публічного "захисту" проектів рішень з питань підвищення цін (тарифів) на товари, послуги, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій,
термін - протягом трьох
місяців після прийняття
Верховною Радою України
Загальнодержавної програми
реформування і розвитку
житлово-комунального
господарства
на 2004-2010 рр.;
- проаналізувати заборгованість з виплати заробітної плати працівникам житлово-комунального господарства та розглянути зазначене питання на засіданні колегії Комітету,
термін - травень 2004 р.;
термін - I півріччя 2004
року;
- разом з Управлінням водопровідно-каналізаційного господарства (В.Є.Хомко) та Управлінням комунальної теплоенергетики (С.М.Глущенко) провести аналіз втрат питної води та теплової енергії, витрат матеріальних і енергетичних ресурсів на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства і комунальної теплоенергетики в Миколаївській області і підготувати пропозиції щодо приведення їх до економічно обгрунтованих нормативів втрат і витрат,
термін - до 1 вересня
2004 р.;
- разом з Управлінням водопровідно-каналізаційного господарства (В.Є.Хомко) проаналізувати застосування Порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення, затвердженого наказом Держбуду від 27.06.2001
N 139, на підприємствах ВКГ і підготувати пропозиції щодо внесення змін до зазначеного Порядку в частині виключення з тарифу витрат, які не стосуються безпосередньо надання послуг,
термін - до 1 жовтня
2004 р.;
- разом з управліннями житлово-комунального господарства облдержадміністрацій провести інвентаризацію дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств житлово-комунального господарства, проаналізувати результати інвентаризації та підготувати пропозиції стосовно фінансової стабілізації роботи підприємств галузі шляхом ліквідації заборгованості минулих років за спожиті комунальні послуги підприємствами, установами і організаціями, що фінансуються з бюджетів всіх рівнів, та забезпечення повної оплати ними поточного фактичного споживання зазначених послуг,
термін - до 1 жовтня
2004 р.;
- проаналізувати ефективність впровадження карток обліку доходів та витрат на кожний житловий будинок у Дніпропетровській області та внести пропозиції щодо доцільності поширення цього досвіду в інших областях,
термін - до 1 листопада
2004 р.
6. Відділу науково-технічної політики (Л.О.Кравченко) разом із відповідними структурними підрозділами Комітету:
- підготувати для розгляду на засіданні колегії Комітету питання щодо стану виконання державних цільових програм, державним замовником або співвиконавцем яких визначено Держжитлокомунгосп,
термін - березень 2004 р.;
- проаналізувати ефективність використання науково-технічних та нормативних розробок, завершених у минулі роки, та підготувати пропозиції щодо подальшого широкого впровадження на підприємствах галузі,
термін - II квартал 2004 р.;
- опрацювати питання щодо відкриття у проекті Державного бюджету України на 2005 рік нової бюджетної програми "Фінансування завдань Програми поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії",
термін - II квартал 2004 р.;
- вивчити стан реалізації заходів енергозбереження в житлово-комунальному господарстві та оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії у Львівській, Херсонській, Черкаській областях і м. Севастополі та підготувати матеріали для розгляду на засіданні колегії Комітету,
термін - червень 2004 р.
7. Управлінню експлуатації житлового фонду (В.М.Кірюшин):
- спільно з Республіканським комітетом по житлово-комунальному господарству АР Крим, управліннями житлово-комунального господарства облдержадміністрацій, міст Києва та Севастополя підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо перегляду
Програми реконструкції житлових будинків перших масових серій та продовження терміну її дії до 2010 року,
термін - червень 2004 р.;
- опрацювати питання створення житлової інспекції та підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України,
термін - I півріччя
2004 р.;
- разом з Головним управлінням житлового господарства Київської міськдержадміністрації та Управлінням житлово-комунального господарства Одеської облдержадміністрації забезпечити супровід впровадження пілотних проектів з реформування житлового господарства в Оболонському районі м. Києва та м. Одесі відповідно,
термін - протягом 2004 р.;
- здійснити спільно з Головним управлінням житлового господарства Київської міськдержадміністрації аналіз проблемних питань, які стримують створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, та внести пропозиції щодо їх усунення,
термін - II квартал 2004 р.;
- разом з управліннями житлово-комунального господарства Херсонської та Львівської облдержадміністрацій проаналізувати роботу підприємств різних організаційно-правових форм управління та обслуговування житлового фонду та, у разі необхідності, підготувати рекомендації щодо покращання їх роботи,
термін - II квартал 2004 р.;
- разом з Управлінням житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації узагальнити досвід реформування житлового господарства зі створення "Служби єдиного замовника" та підготувати рекомендації облдержадміністраціям щодо ефективності вказаного шляху реформування підгалузі,
термін - IV квартал 2004 р.;
термін - I півріччя 2004 р.
8. Управлінню водопровідно-каналізаційного господарства (В.Є.Хомко):
- забезпечити моніторинг впровадження пілотного проекту "Програма реформування та поліпшення водопостачання населених пунктів Луганської області на період 2002-2005 роки",
термін - постійно;
- разом з Донецькою ОДА та Рівненським міськвиконкомом здійснити заходи щодо реалізації пілотних проектів з реформування водопровідно-каналізаційного господарства,
термін - протягом 2004 р.;
- провести аналіз фінансово-економічного стану територіального виробничого об'єднання "Харківкомунпромвод" з визначенням причин збільшення питомих витрат електроенергії,
термін - II квартал
2004 р.;
- здійснювати моніторинг стану реформування водопровідно-каналізаційного господарства АРК,
термін - постійно;
- з метою узгодження дій щодо покращання якості питної води в Україні підготувати та провести спільне засідання колегій Держжитлокомунгоспу та Держспоживстандарту за участю представників МОЗ,
термін - II квартал 2004 р.;
- забезпечити підготовку та оприлюднення Національної доповіді про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні,
термін - III квартал
2004 р.;
- забезпечити проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання ліцензійних умов відповідно до графіка,
термін - постійно;
- забезпечити проведення щорічного всеукраїнського конкурсу "Інженер року у сфері житлово-комунального господарства України" за підсумками 2003 року,
термін - I квартал 2004 р.
9. Управлінню комунальної теплоенергетики (С.М.Глущенко):
- спільно з іншими заінтересованими організаціями продовжити роботу із розроблення та затвердження Державної програми "Тепло",
термін - IV квартал 2004 р.;
- проаналізувати хід проходження опалювального сезону 2003-2004 років та розглянути зазначене питання на засіданні колегії Комітету,
термін - квітень 2004 р.;
- опрацювати питання щодо підготовки житлово-комунального господарства областей до роботи в осінньо-зимовий період 2004-2005 років та розглянути його на засіданні колегії Комітету,
термін - вересень 2004 р.;
- надавати необхідну методичну допомогу щодо реалізації пілотних проектів впровадження когенераційної технології в підгалузі комунальної теплоенергетики у містах Івано-Франківську, Сімферополі та Чернівцях,
термін - до завершення
проектів;
- проаналізувати хід проходження експерименту з постачання природного газу для виробництва теплової енергії для населення, бюджетних установ і організацій дочірньою компанією "Газ-тепло" НАК "Нафтогаз України" та підготувати пропозиції щодо доцільності його продовження,
термін - червень 2004 р.;
- створити робочу групу з контролю за виконанням завдань з підготовки житлово-комунального господарства областей до роботи в осінньо-зимовий період 2004-2005 років та провести перевірки на місцях відповідно до затвердженого графіка,
термін - вересень 2004 р.
10. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Я.А.Стеценко):
- забезпечити підведення підсумків щорічного Всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку" за 2003 рік,
термін - II квартал 2004 р.;
- підготувати Мінагрополітики пропозиції щодо формування в 2005 році державного резервного насіннєвого фонду квітково-декоративних рослин,
термін - I квартал 2004 р.;
- разом з Управлінням житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації здійснити перевірку виконання рішень протоколу наради у Прем'єр-міністра України від 04.04.2003 N 23202 "Про будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг та заходи щодо поліпшення їх стану" у Житомирській області та підготувати розгляд питання на засіданні колегії Комітету,
термін - II квартал 2004 р.;
- спільно з Головним управлінням комунального і готельного господарств та туризму Київської міськдержадміністрації вивчити систему поводження з твердими побутовими відходами у м. Києві та підготувати відповідні пропозиції,
термін - III квартал
2004 р.;
- разом з управліннями житлово-комунального господарства Херсонської та Львівської облдержадміністрацій вивчити проблемні питання впровадження Закону України
"Про поховання та похоронну справу" на прикладі міст Херсона та Львова і організувати проведення Всеукраїнського семінару працівників ритуального обслуговування,
термін - II квартал 2004 р.;
- спільно з Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації вивчити стан справ у сфері благоустрою та комунального обслуговування м. Чернігова і підготувати пропозиції щодо вирішення проблемних питань,
термін - IV квартал 2004 р.;
- здійснити організаційні заходи, спрямовані на виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004
N 265,
термін - протягом 2004 р.;
- забезпечити розроблення проекту Національної стратегії поводження з твердими побутовими відходами в Україні,
термін - протягом 2004 р.
11. Відділу міського електротранспорту (В.В.Вірченко):
- підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо повної компенсації з державного та місцевих бюджетів втрат доходів підприємств міського електротранспорту за перевезення пільгових категорій громадян,
термін - I півріччя 2004 р.;
- підготувати пропозиції про включення до Державного бюджету України на 2005 рік цільової субвенції для закупівлі трамвайних вагонів і тролейбусів на умовах солідарного фінансування з державного і місцевого бюджетів,
термін - I квартал 2004 р.;
- спільно з корпорацією "Укрелектротранс" опрацювати питання щодо механізму погашення заборгованості підприємств міського електротранспорту за спожиту у минулі роки електроенергію,
термін - I півріччя 2004 р.;
- разом з Республіканським комітетом по житлово-комунальному господарству АР Крим, Харківським і Дніпропетровським міськвиконкомами здійснити заходи щодо розробки та впровадження пілотних проектів з реформування міського електротранспорту у АР Крим, містах Харкові та Дніпропетровську,
термін - I півріччя 2004 р.;
- провести перевірку роботи ДП "Львівська державна регіональна технічна інспекція міського електротранспорту", надати допомогу та підготувати пропозиції щодо підвищення ефективності контролю за технічним станом об'єктів міського електротранспорту на підприємствах, що входять до сфери її діяльності,
термін - II квартал 2004 р.;
- забезпечити інформування органів місцевого самоврядування про технічний стан об'єктів міського електротранспорту та забезпечення безпеки пасажироперевезень трамвайними вагонами і тролейбусами,
термін - щоквартально.
12. Відділу протизсувних робіт та захисту територій населених пунктів від шкідливої дії вод (А.В.Шпакевич):
термін - постійно;
- вивчити хід виконання заходів регіональних програм ліквідації наслідків підтоплення у Вінницькій та Полтавській областях та підготувати відповідні пропозиції для розгляду їх на засіданні науково-технічної ради Комітету,
термін - II півріччя
2004 р.;
- взяти участь у підготовці та організації тендерів на науково-технічні та нормативні розробки, пов'язані з проблемою підтоплення міських населених пунктів,
термін - I півріччя 2004 р.;
- на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 р.
N 258 подати пропозиції до проекту Комплексної програми протизсувних заходів на 2005-2014 роки та разом з Державним комітетом природних ресурсів забезпечити її супроводження в Уряді,
термін - I півріччя 2004 р.;
- відповідно до рішення Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 27.11.2003 N 58/1-4 з виїздом на місце підготувати пропозиції щодо вирішення проблем Шамишиної балки у місті Дніпродзержинську Дніпропетровської області,
термін - II квартал 2004 р.
13. Юридичному відділу (М.Г.Агапова):
- забезпечувати якісну юридичну експертизу проектів нормативно-правових актів, що розробляються Комітетом та надходять до Комітету для розгляду та погодження,
термін - постійно;
- забезпечити проведення навчань з посадовими особами, які визначені у кожному структурному підрозділі відповідальними за підготовку нормативно-правових актів, з метою вивчення законодавства щодо державної реєстрації нормативно-правових актів та правил нормопроектувальної техніки,
термін - I півріччя 2004 р.;
- здійснювати моніторинг поповнення нормативно-правової бази, її аналіз та забезпечення приведення актів Комітету у відповідність до чинного законодавства України за наступними напрямами:
у сфері комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства
протягом IV кварталу
2004 р.;
у сфері благоустрою та комунального обслуговування
протягом III кварталу
2004 р.;
- проводити вибіркове вивчення стану виконання нормативно-правових актів на місцях із залученням членів громадської ради при Держжитлокомунгоспі (разом із відділом взаємодії із Верховною Радою України, засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю),
термін - III квартал 2004 р.
14. Відділу з управління державним майном (В.Ф.Бервецький), Управлінню водопровідно-каналізаційного господарства, Управлінню експлуатації житлового фонду, Управлінню комунальної теплоенергетики спільно з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями опрацювати Перелік об'єктів, що потребують проведення першочергових ремонтно-відновлювальних робіт та реконструкції аварійних систем, мереж житлово-комунального господарства у 2005 році
термін - III квартал 2004 р.
15. Відділу кадрів (В.Є.Купчук), Державній академії житлово-комунального господарства (Г.І.Короткий):
- забезпечувати підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів підприємств і організацій галузі в Державній академії житлово-комунального господарства відповідно до затвердженого графіка навчання,
термін - постійно;
- організувати в поточному році виїзні семінари з метою підвищення кваліфікації фахівців галузі за участю відповідних працівників Держжитлокомунгоспу України,
термін - протягом 2004 р.
16. Відділу взаємодії з Верховною Радою України, ЗМІ та зв'язків з громадськістю (М.В.Бєльдєй):
- підготувати питання "Про роботу щодо супроводу законопроектів, включених до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України, розроблених Комітетом та за його участю, та визначення завдань на шосту сесію Верховної Ради України" для розгляду на засіданні колегії Комітету,
термін - 25 липня 2004 р.;
- підготувати пропозиції до плану роботи громадської ради при Держжитлокомунгоспі на 2004 р.,
термін - 25 березня 2004 р.;
- проводити організаційну роботу з підготовки, проведення та висвітлення у засобах масової інформації засідань громадської ради при Держжитлокомунгоспі, готувати її рішення для розгляду на засіданнях колегії Комітету,
термін: згідно з планом
роботи громадської ради
на 2004 рік.
17. Республіканському комітету по житлово-комунальному господарству АРК, управлінням житлово-комунального господарства обласних, Головному управлінню комунального і готельного господарства та туризму, Управлінню житлового господарства Київської та управлінням житлового та комунального господарства Севастопольської міськдержадміністрацій:
- вжити заходів щодо виконання завдань регіональних та місцевих програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства, передусім тих, що не потребують значних бюджетних інвестицій;
- подати Держжитлокомунгоспу в установленому порядку переліки аварійних об'єктів житлово-комунального господарства, що потребують підтримки за рахунок Державного бюджету на 2005 рік, за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями,
термін - квітень 2004 р.;
- вжити дієвих заходів до керівників підприємств житлово-комунального господарства щодо недопущення ними в подальшому порушень у веденні бухгалтерського обліку, стану збереження майна та підвищення ефективності його використання,
термін - I півріччя 2004 р.;
- продовжити контроль та нагляд за реконструкцією, капітальним ремонтом, переобладнанням і експлуатацією житлового фонду відповідно до рішення спільної колегії Держжитлокомунгоспу України та Держбуду України від 30.07.2003 N 50/35 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.03.2004
N 100-р і поінформувати Комітет за підсумками I півріччя 2004 року,
термін - липень 2004 р.;
- забезпечити виконання регіональних програм ремонту, модернізації та заміни ліфтів у житловому фонді;
- під час розроблення проектів реконструкції об'єктів житлово-комунального господарства та інших об'єктів комунальної власності, фінансування яких передбачено видатками Держбюджету України на 2004 рік на заходи з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві, забезпечити використання в них енергоефективних технологій, обладнання і сучасних матеріалів,
термін - постійно;
- забезпечувати затвердження чи перегляд у встановленому порядку для кожного підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, комунальної теплоенергетики та міськелектротранспорту норм витрат паливно-енергетичних ресурсів, передбачивши зниження їх питомого споживання не менше 3% щорічно,
термін - I квартал 2004 р.;
- під час укладання чи перегляду контрактів з керівниками підприємств комунальної власності передбачати в них показники ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та зниження їх питомих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг (продукції),
термін - постійно;
- вжити заходів щодо поліпшення фінансового забезпечення робіт, пов'язаних з оснащенням наявного житлового фонду засобами обліку, та регулювання споживання води і теплової енергії, насамперед - за рахунок місцевих бюджетів та впровадження лізингових операцій,
термін - постійно;
- за участю підприємств житлово-комунального господарства та ДП "Інноваційний центр" підготувати інвестиційні та інноваційні проекти і забезпечити їх презентацію для потенційних інвесторів під час проведення Другої міжнародної виставки "КомунТех-2004" у м. Києві,
термін - вересень 2004 р.
18. Керівникам управлінь житлово-комунального господарства Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Кіровоградської та Чернігівської облдержадміністрацій вжити заходів щодо внесення на розгляд сесій обласних рад регіональних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки,
термін - I півріччя 2004 р.
19. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним держадміністраціям, органам місцевого самоврядування забезпечити здійснення в межах повноважень, визначених законодавством, заходів щодо:
- врахування затверджених організаційно-технічних заходів Держжитлокомунгоспу України під час розроблення планів соціально-економічного розвитку регіонів, міст;
- виконання завдань державних цільових, регіональних та місцевих програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства, передусім тих, що не потребують значних бюджетних інвестицій;
- аналізу ситуації, що склалася з розрахунками за надані житлово-комунальні послуги та спожиті електроенергію і природний газ, та активізації роботи постійно діючих комісій з розгляду питань реструктуризації заборгованості населення за житлово-комунальні послуги;
- розроблення дієвих заходів щодо підвищення рівня плати за надані житлово-комунальні послуги та обов'язкове забезпечення ними поточних розрахунків за спожиті енергоносії;
- ліквідації заборгованості по заробітній платі працівників житлово-комунального господарства;
- можливості створення обласних структур управління комунальною теплоенергетикою та подати відповідні пропозиції Держжитлокомунгоспу;
- посилення контролю за станом житлового фонду, його капітальним ремонтом, реконструкцією, переобладнанням та переплануванням приміщень;
- активізації роботи з розвитку конкурентного середовища у сфері утримання житлового фонду, сприяння створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- передбачення у проектах місцевих бюджетів на 2004 та наступні роки коштів на фінансування робіт, пов'язаних з оснащенням наявного житлового фонду засобами обліку, та регулювання споживання води і теплової енергії;
- створення сприятливого психологічного клімату для реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, проведення постійних консультацій з громадськістю, забезпечення громадської підтримки ринкових перетворень у сфері житлово-комунального господарства;
- передбачення при затвердженні тарифів на житлово-комунальні послуги, які не покривають економічно обгрунтованих витрат виробників цих послуг, у місцевих бюджетах на 2004 рік та наступні роки видатків на відшкодування виробникам компенсації збитків від надання послуг населенню;
- забезпечення у 2004 році надходження у повному обсязі податків і зборів до державного бюджету та виконання завдань з погашення податкового боргу підприємствами галузі.
20. Звернути увагу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької облдержадміністрацій та Київської міськдержадміністрації на необхідність затвердження регіональних програм відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року
N 160 "Про затвердження Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій в містах і селищах України".
21. Керівникам підприємств житлово-комунального господарства, підприємств і організацій, що належать до сфери управління Держжитлокомунгоспу України, протягом 2004 року вжити заходів щодо:
- забезпечення приросту обсягів робіт, підвищення ефективності виробництва, поліпшення фінансового становища, своєчасних розрахунків із бюджетами, Пенсійним фондом, по заробітній платі, а також ліквідації простроченої дебіторської заборгованості замовників за виконані роботи і надані послуги;
- забезпечення збереження та належного обліку товарно-матеріальних цінностей, підвищення вимог до працівників стосовно збереження державного майна.
22. Затвердити План проведення семінарів, нарад та конференцій, конгресів, виставкових заходів Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства у 2004 році (додаток 2).
23. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників Голови Комітету відповідно до розподілу обов'язків.
Голова колегії | Г.М.Семчук |
Додаток 1
до рішення колегії
24.02.2004 N 9
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ
Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства на 2004 рік
Реалізація Основних завдань та організаційно-технічних заходів Держжитлокомунгоспу здійснюватиметься за такими напрямами:
РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Завдання щодо формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства на 2004 рік:
- реалізація (після прийняття Верховною Радою України) Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки, Житлового кодексу України, Загальнодержавної програми "Питна вода";
- зменшення заборгованості учасників ринку житлово-комунальних послуг, поліпшення фінансового стану підприємств галузі, приведення рівня тарифів до економічно обгрунтованих норм;
- забезпечення ефективного використання енергетичних і матеріальних ресурсів виробниками та споживачами послуг;
- поліпшення роботи щодо прийняття у комунальну власність відомчого житлового фонду, об'єктів життєзабезпечення населених пунктів;
- гарантування надання житлово-комунальних послуг для соціально незахищених верств населення, впровадження соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг;
- забезпечення інформаційної підтримки заходів щодо реформування галузі.
Основні заходи державної політики, реалізація яких дасть
змогу досягти визначених на 2004 рік завдань: - нормативно-правове забезпечення реформування житлово-комунального господарства;
- реструктуризація заборгованості населення з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію, підвищення відповідальності сторін за невиконання договірних зобов'язань;
- поліпшення розрахунків за спожиті житлово-комунальними підприємствами енергоносії, зменшення рівня заборгованості;
- удосконалення цінової політики щодо формування тарифів на послуги суб'єктів природних монополій, що діють у сфері житлово-комунального господарства, стимулювання ощадливого споживання енергоресурсів та впровадження енергозберігаючих технологій;
- забезпечення повного відшкодування витрат звичайної діяльності підприємств, пов'язаних з наданням житлово-комунальних послуг населенню;
- організаційно-інформаційне забезпечення підвищення ефективності систем управління житлово-комунальним господарством;
- запровадження моніторингу ефективності роботи підприємств житлово-комунального господарства та міського електротранспорту, рівня і якості комунальних послуг, реалізації програми реформування житлово-комунального господарства.
Для реалізації цих завдань Управління стратегії реформування житлово-комунального господарства передбачає:
N з/п |
Зміст заходу |
Термін виконання |
Відповідальні виконавці |
1. |
Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
2. |
Розробити Заходи щодо реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки |
I квартал |
Робоча група (наказ Комітету від 07.11.2003N 187 Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
3. |
Здійснювати моніторинг стану виконання регіональних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства, проводити спільні з облдержадміністраціями засідання колегії щодо цього питання |
Щокварталь- но |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства ОЖКУ |
4. |
Розробити систему індикаторів реформування і розвитку житлово-комунального господарства та міськелектротранспорту України та здійснювати рейтингову оцінку по регіонах |
Протягом року Щопівроку |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
5. |
Розробити Концепцію створення привабливого інвестиційного клімату у сфері житлово-комунального господарства |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
6. |
Розробити Методичні рекомендації підготовки та супроводження регіональних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
7. |
Проводити моніторинг та надавати методичну допомогу з реалізації пілотних проектів реформування житлово-комунального господарства |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
8. |
Розробити разом з Датським екологічним агентством із співробітництва з країнами Східної Європи (DANCEE), Міністерством навколишнього середовища Данії оцінку альтернативних механізмів фінансування реконструкції об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства Управління водопровідно- каналізаційного господарства |
9. |
Здійснювати організаційне забезпечення роботи Міжвідомчої комісії з реалізації реформи житлово-комунального господарства |
Протягом року |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства |
10. |
Провести Міжнародний конгрес "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства" та Другу міжнародну виставку "КомунТех-2004" |
Листопад |
Управління стратегії реформування житлово- комунального господарства Відділ науково-технічної політики ТОВ "ІТКТ-Україна" |
1. ЕКОНОМІКА, ЦІНОУТВОРЕННЯ ТА ТАРИФНА ПОЛІТИКА |
N з/п |
Зміст заходу |
Термін виконання |
Відповідальні виконавці |
1. |
Розробити та в установленому порядку внести на розгляд КМУ проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті природний газ та електроенергію" |
I - II кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
2. |
Сприяти прийняттю ВРУ проекту Закону України "Про внесення змін до ст. 9 Закону України "Про ціни і ціноутворення" щодо відшкодування збитків підприємствам ЖКГ |
I кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
3. |
Доопрацювати і затвердити Методичні рекомендації з планування і обліку інших операційних витрат для підприємств-монополістів |
I - II кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
4. |
Здійснити апробацію в Дніпропетровській, Запорізькій, Чернігівській та Хмельницькій областях нових форм статистичної звітності за формами: |
|
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
|
1-С (житлове господарство) |
I - II кв. |
|
|
1-С (теплопостачання) |
I - II кв. |
|
|
1-С (водопостачання та водовідведення) (v0058207-93 ) |
I - II кв. |
|
|
1-С (міськелектротранспорт) (v0058207-93 ) |
I - II кв. |
|
5. |
Запровадити моніторинг фінансово-економічного стану підприємств ЖКГ |
Щоквартально |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
6. |
Сприяти прийняттю Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України та профспілками |
I - II кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
7. |
Підготувати пропозиції щодо удосконалення механізму розрахунку квартирної плати за утримання будинків і прибудинкових територій |
IV кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
2. АКТИВІЗАЦІЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПРИСКОРЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ У ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Основними завданнями у науково-технічній діяльності у сфері житлово-комунального господарства є:
- підвищення ефективності діяльності науково-технічного потенціалу галузі та зміцнення його матеріально-технічної бази;
- забезпечення спрямування бюджетних асигнувань за відповідними бюджетними програмами на розроблення нормативно-правової, науково-технічної бази, спрямованої на реформування житлово-комунального господарства;
- реалізація державних цільових програм, координатором або виконавцем яких визначено Держжитлокомунгосп, та забезпечення моніторингу їх виконання;
- активізація діяльності науково-дослідних організацій щодо укладення прямих договорів з підприємствами на створення науково-технічної продукції та надання науково-технічних послуг;
- зниження енергоємності виробництва шляхом реалізації заходів галузевої програми енергозбереження у житлово-комунальному господарстві, а також відповідних регіональних програм;
- проведення енергетичного аудиту виробництва з метою виявлення "вузьких місць", втрат та неефективного використання енергоносіїв і розроблення відповідних заходів щодо їх усунення;
- розроблення та затвердження для кожного підприємства питомих норм витрат енергоресурсів;
- удосконалення та розвиток інформаційного забезпечення галузі;
- забезпечення широкого та повсюдного використання результатів науково-дослідних, конструкторських і нормативних робіт, які виконуються на замовлення Держжитлокомунгоспу;
- вивчення передового вітчизняного та зарубіжного досвіду щодо науково-технічної та інноваційної діяльності, проведення заходів з його поширення та впровадження на підприємствах галузі;
- залучення позабюджетних коштів для прискорення розроблення та впровадження сучасних технологічних рішень, спеціальної комунальної техніки, обладнання і матеріалів та створення галузевої нормативної бази;
- формування нормативної бази з питань технічного регулювання та стандартизації в галузі.
Для реалізації цих завдань необхідно:
Зміст заходу |
Терміни виконання |
Відповідальні виконавці та учасники |
1. |
З метою забезпечення бюджетного процесу у 2004 році у сфері науково-технічної політики: |
|
|
- постійно відпрацьовувати з Держказначейством України питання щодо повноти виділення коштів державного бюджету на науково-технічну діяльність відповідно до розпису асигнувань на 2004 рік; |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики Фінансово- економічне управління |
- забезпечити проведення процедур закупівель нових науково-дослідних, нормативних та конструкторських робіт, фінансування яких передбачається здійснити у 2004 році за рахунок бюджетних видатків у межах поточних зобов'язань |
I півріччя |
Відділ науково-технічної політики Управління та відділи Комітету |
2 |
Підготувати обгрунтовані пропозиції Мінекономіки і Мінфіну України щодо видатків Державного бюджету на 2005 рік на проведення Комітетом наукової та науково-технічної діяльності у сфері житлово-комунального господарства, створення законодавчої та нормативної бази, реалізацію завдань наукових частин державних цільових програм |
II кв. |
Відділ науково-технічної політики Управління та відділи Комітету |
3 |
Провести моніторинг інноваційної діяльності на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики ОЖКУ Управління та відділи Комітету |
4 |
Взяти участь у розробленні Держспоживстандартом України нормативно-правових актів (технічних регламентів) у сфері метрології на основі положень директив ЄС щодо лічильників для холодної води (75/33ЕЕС) та лічильників для гарячої води (79/830ЕЕС) |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики ТОВ "Рудмаг" |
5 |
Підготувати пропозиції Держкомзв'язку України щодо фінансування завдань Національної програми інформатизації у 2004-2005 роках (розвиток галузевої програми інформатизації) |
III кв. |
Відділ науково-технічної політики ДП РІОЦ Управління та відділи Комітету |
6 |
Здійснити моніторинг стану реалізації державних цільових програм, державним замовником або співвиконавцем окремих заходів яких визначено Держжитлокомунгосп, та підготувати пропозиції щодо поліпшення їх виконання |
I кв. |
Відділ науково-технічної політики ОЖКУ Управління та відділи Комітету |
7 |
Організувати проведення заходів щодо функціонування постійно діючої виставки-продажу "Технології комунального господарства" |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики, НДКТІ МГ, ДП "Інноваційний центр Держжитлокомун- госпу" за участю Асоціації міст України та ОЖКУ |
8 |
Забезпечити координацію робіт та надання методичної допомоги місцевим органам влади з виконання Програми оснащення наявного житлового фонду засобами обліку витрачання та регулювання споживання води і теплової енергії |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики Управління експлуатації житлового фонду Управління водопровідно- каналізаційного господарства Управління комунальної енергетики |
9 |
Підготувати до затвердження у встановленому порядку Інструкцію про взаєморозрахунки за послуги водо- і теплопостачання між споживачами, надавачами послуг і виробниками (постачальниками) води та теплової енергії у разі оснащення наявного житлового фонду будинковими засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на поворотній основі |
I кв. |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики |
10 |
Підготувати пропозиції щодо механізму передачі на баланс власника житлового будинку будинкових лічильників води та теплової енергії, придбаних за власні кошти мешканців цього будинку |
I півріччя |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики Управління експлуатації житлового фонду ДАЖКГ |
11 |
Підготувати пропозиції щодо включення до складу квартирної плати витрат, пов'язаних з технічним обслуговуванням і метрологічною перевіркою засобів обліку, та регулювання споживання води і теплової енергії |
I півріччя |
Управління економіки, ціноутворення та тарифної політики Управління експлуатації житлового фонду ДАЖКГ |
12 |
Підготувати до затвердження Порядок розподілу плати за опалення, що нарахована за показаннями будинкових приладів обліку, за наявності у споживачів засобів некомерційного обліку |
I кв. |
Управління комунальної теплоенергетики |
13 |
Розробити Методику визначення кількості тепла на опалення загальних приміщень будинку, що враховується при оплаті наданих послуг з теплопостачання у разі встановлення квартирних теплолічильників |
II кв. |
Управління експлуатації житлового фонду Управління комунальної теплоенергетики |
14 |
Здійснити заходи щодо гармонізації технічних нормативних документів (стандарти, будівельні норми і правила тощо) з європейськими і міжнародними директивами і стандартами (за окремим планом) |
Протягом року (за окремим планом) |
Відділ науково-технічної політики Управління та відділи Комітету |
15 |
Забезпечити координацію робіт щодо реалізації заходів Галузевої програми енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2001-2005 роки та на перспективу |
Протягом року |
Відділ науково-технічної політики Управління та відділи Комітету ОЖКУ |
16 |
Відпрацювати з Держбудом України питання щодо розроблення та затвердження ДБН "Розміщення і проектування полігонів твердих побутових відходів" |
I - IV кв. |
Управління благоустрою та комунального обслуговування |
17 |
Підготувати обгрунтовані пропозиції щодо необхідності розроблення Програми реконструкції житлових будинків перших масових серій на 2005-2010 роки, передбачивши, зокрема, запровадження нового фінансово-інвестиційного механізму із залученням позабюджетних коштів та створення в регіонах матеріально-технічної бази для проведення реконструкції житлового фонду |
I квартал |
Управління експлуатації житлового фонду НДІпроектреконст- рукція |
18 |
Продовжити відпрацювання з Мінекоресурсами питання дольового фінансування розроблення проекту Закону України "Про побутові відходи" за рахунок коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, як це передбачено Програмою використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97 N 668 |
I квартал |
Управління благоустрою та комунального обслуговування |
19 |
Розробити рекомендації з енергозбереження при експлуатації, капітальних ремонтах і реконструкції житлових будинків на прикладі реконструйованих п'ятиповерхових житлових будинків у містах Харкові та Києві |
2004 - 2005 роки |
Управління експлуатації житлового фонду |
20 |
Розробити Методику нормування витрат електроенергії на технологічні потреби підприємств комунальної теплоенергетики |
2004 |
Управління комунальної теплоенергетики |
21 |
Розробити нормативні документи з нормування питомих норм витрат електроенергії на власні потреби підприємств міського електротранспорту |
IV квартал 2004 року |
Відділ міського електротранспорту |
................Перейти до повного тексту