- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
12.12.2016 № 639 (з основної діяльності) |
Про внесення змін до Статуту Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Державної служби України з надзвичайних ситуацій
1. Внести зміни до Статуту Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Державної служби України з надзвичайних ситуацій шляхом викладення його в новій редакції, що додається.
2. Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І.В.) забезпечити подання установчого документа державному реєстратору для проведення державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Маюрова М.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби України з надзвичайних ситуацій
26.04.2013 р. № 190
(у редакції наказу Державної служби
України з надзвичайних ситуацій
12.12.2016 № 639)
СТАТУТ
ЦЕНТРУ ОПЕРАТИВНОГО ЗВ’ЯЗКУ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
(нова редакція)
Ідентифікаційний код 23000385
1. Загальні положення
1.1. ЦЕНТР ОПЕРАТИВНОГО ЗВ’ЯЗКУ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (далі – Центр) створено на базі Вузла зв’язку та автоматизації МНС України (ЄДРПОУ 23000385) та є його правонаступником.
1.2. Центр є підрозділом центрального підпорядкування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, на який покладається забезпечення діяльності апарату та структури ДСНС України за напрямками телекомунікацій та інформаційних технологій.
1.4. Центр у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, наказами МВС України, ДСНС України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
1.5. Організаційно-правова форма господарювання Центру — державна організація (установа, заклад), заснована на державній власності. Діяльність Центру здійснюється на некомерційній основі, не є підприємницькою і не ставить за мету отримання прибутку.
1.6. Центр має право укладати договори та угоди, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України. Центр не несе відповідальності за зобов’язаннями ДСНС України, відповідно ДСНС України не несе відповідальності за зобов’язаннями Центру.
1.7. Участь Центру в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об’єднаннях, утворення будь-яких спільних підприємств за його участю, створення філій та представництв забороняється.
1.8. Центр є юридичною особою і набув статусу юридичної особи з моменту його державної реєстрації.
1.9. Центр є бюджетною установою, що утримується за рахунок коштів Державного бюджету України, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державної казначейської служби України, банках України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
1.10. Центр функціонує на принципах єдиноначальності, централізації управління, статутної дисципліни та особистої відповідальності осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, для яких запроваджуються спеціальні (професіональна, фізична і психологічна) види підготовки, атестація.
1.11. Особовий склад Центру складається з осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, що комплектуються на контрактній основі, та працівників.
1.12. Соціальний і правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників Центру здійснюється відповідно до чинного законодавства.
1.13. Діяльність Центру здійснюється під організаційним та методичним керівництвом структурного підрозділу з питань зв’язку, інформатизації та захисту інформації апарату ДСНС України у визначеному порядку.
1.14. Повне найменування Центру:
українською мовою - |
ЦЕНТР ОПЕРАТИВНОГО ЗВ’ЯЗКУ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ |
англійською мовою - |
CENTRE OF OPERATIONAL COMMUNICATIONS, TELECOMMUNICATIONS AND INFORMATION TECHNOLOGY OF STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAINE |
1.16. Скорочене найменування:
українською мовою - |
ЦОЗ ДСНС УКРАЇНИ |
англійською мовою - |
COCTIT OF SESU |
Юридична адреса: |
вул. Олеся Гончара, 55а, м. Київ, Україна, 01030 |
2. Структура Центру
2.1. Вирішення покладених на Центр завдань забезпечують керівництво та основні підрозділи.
2.2. Організаційну структуру, штат Центру за поданням його начальника, погодженням із заінтересованими структурними підрозділами апарату ДСНС України затверджує Голова ДСНС України та вводить у дію наказом ДСНС України.
2.3. Центр забезпечує:
2.3.1 Постійну готовність до забезпечення проводовим, безпроводовим електрозв'язком та стільниковим зв'язком, а також іншими видами систем безпроводового електрозв'язку (далі — зв'язок) керівного складу ДСНС України зі структурними підрозділами, центральними органами виконавчої влади як у мирний час, так і в умовах особливого періоду.
2.3.2. Постійну готовність до роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем, що використовуються в ДСНС України.
3. Принципи і мета діяльності Центру
3.1. Принципами діяльності Центру є:
3.1.1. Пріоритетність завдань, пов’язаних із забезпеченням зв’язком керівного складу ДСНС України зі структурними підрозділами ДСНС України, центральними органами виконавчої влади як у мирний час, так і в умовах особливого періоду.
3.1.2. Обов’язковість своєчасної реалізації заходів, спрямованих на забезпечення стійкого і безперервного зв’язку, надійної роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем ДСНС України.
3.1.3. Забезпечення високого рівня професіоналізму особового складу, зміцнення дисципліни, створення необхідних умов для несення служби.
3.1.4. Взаємодія з іншими органами управління та підрозділами сил цивільного захисту ДСНС України.
3.1.5. Обов’язкове та першочергове виконання заходів, спрямованих на забезпечення постійної готовності до роботи засобів телекомунікаційних та інформаційних систем як у мирний час, так і в умовах особливого періоду.
3.1.6. Створення необхідних умов для постійного підтримання та вдосконалення рівня професійної, фізичної та психологічної підготовки особового складу, а також забезпечення дотримання норм охорони праці.
3.2. Метою діяльності Центру є:
3.2.1. Забезпечення стійкого і безперебійного зв’язку керівного складу ДСНС України з органами і підрозділами ДСНС України.
3.2.2. Забезпечення надійної та безперебійної роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем ДСНС України.
4. Права та повноваження
4.1.Особовий склад Центру має право:
4.1.1. Одержувати вичерпну та достовірну інформацію, необхідну для виконання покладених на Центр завдань.
4.1.2. Вимагати від абонентів, які ведуть переговори в мережі ДСНС України, дотримання правил ведення переговорів.
4.1.3. Здійснювати господарську діяльність відповідно до вимог чинного законодавства України.
4.1.4. Надавати платні послуги відповідно до вимог чинного законодавства України.
4.1.5. У визначеному чинним законодавством порядку проводити державні закупівлі, укладати договори (угоди), набувати майнові права, бути позивачем і відповідачем у судах.
4.2. До повноважень належать:
4.2.1. Організація функціонування підрозділів Центру в режимі постійної готовності до забезпечення зв’язком органів і підрозділів ДСНС України та надійної роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем ДСНС України.
4.2.2. Постійне підтримання високого рівня професіоналізму особового складу Центру для забезпечення всіма видами зв’язку органів і підрозділів ДСНС України.
4.2.3. Створення резерву матеріально-технічних ресурсів для забезпечення виконання завдань покладених на Центр.
5. Основні завдання та функції Центру
5.1.Основними завданнями Центру є:
5.1.1. Забезпечення зв'язком керівного складу ДСНС України із структурними підрозділами апарату ДСНС України, територіальними органами ДСНС України, органами і підрозділами цивільного захисту, а також забезпечення зв'язку з іншими центральними органами виконавчої влади у мирний час і особливий період.
5.1.2. Впровадження сучасних телекомунікацій та інформаційних технологій у діяльності ДСНС України, забезпечення функціонування інформаційно-аналітичних систем ДСНС України.
5.1.3. Забезпечення надійного функціонування засобів телекомунікацій та інформатизації органів і підрозділів ДСНС України у разі виникнення терористичних актів та під час мінімізації і ліквідації їх наслідків під час проведення антитерористичних операцій.
5.1.4. Участь у підготовці нормативно-правових актів з питань організації, розвитку та експлуатації засобів зв'язку, обчислювальної техніки та програмного забезпечення, виконання заходів технічного захисту інформації, розроблення і впровадження телекомунікаційних та інформаційних систем управління ДСНС України.
5.1.5. Розроблення пропозицій в межах повноважень Центру щодо вдосконалення актів Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади щодо створення, модернізації і належного функціонування автоматизованих систем централізованого оповіщення різного рівня та внесення їх у встановленому порядку до структурного підрозділу з питань оповіщення, телекомунікацій та інформаційних технологій апарату ДСНС України.
5.1.6. Організація чергування особового складу Центру.
5.1.7. Організація та забезпечення проведення тренувань із зв’язку.
5.1.8. Робота з відомостями, що становлять державну таємницю, щодо організації та взаємодії сил ДСНС України з державними органами, іншими формуваннями в особливий період та у разі загрози терористичного акту. Робота з відомостями про системи зв’язку, оповіщення цивільного захисту, канали, радіочастоти, способи або методи протидії технічним розвідкам, відомості та норми (стан), наукові відкриття, науково-дослідні роботи щодо технічного захисту інформації.
5.1.9. Забезпечення виконання чинного законодавства щодо збереження державної таємниці та інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави.
5.1.10. Дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, своєчасну сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно із законодавством України.
5.1.11. Ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової та бюджетної, податкової і статистичної звітності, дотримання бюджетного законодавства.
5.2. Відповідно до покладених завдань основними функціями Центру є:
5.2.1. У галузі телекомунікаційних систем:
здійснення робіт з організації телекомунікаційних систем для забезпечення управління силами і засобами оперативно-рятувальних служб ДСНС України як у повсякденній діяльності, так і під час введення в дію планів цивільного захисту;
організація та супровід функціонування відомчої телекомунікаційної мережі ДСНС України;
організація роботи з підтримки в робочому стані та технічного обслуговування телекомунікаційних систем апарату ДСНС України;
забезпечення телеграфного, телефонного і радіозв’язку з територіальними органами ДСНС України;
організаційний супровід використання корпоративної мережі стільникового зв’язку;
забезпечення достовірного обміну всіма видами інформації в нормативні строки та ведення переговорів посадовими особами із заданою якістю;
створення каналів зв’язку, їх налагодження, вимірювання та розподіл;
приймання каналів з опорної мережі, здійснення їх вимірювання, розподілу, комутації та транзиту;
своєчасне встановлення запланованого та незапланованого зв’язку, підтримка його у постійній готовності до передачі (приймання) сигналів управління та інших видів повідомлень;
оброблення всіх видів вхідних, вихідних та транзитних повідомлень, доставка їх адресатам (кореспондентам);
розгортання абонентських ліній на пункті управління та здійснення їх якісного обслуговування;
забезпечення внутрішнього зв’язку на пункті управління;
координація дій підлеглих та взаємодіючих вузлів зв’язку з підготовки каналів, встановлення зв’язку та забезпечення проходження інформації;
надання допомоги вузлам зв’язку у відновленні порушеного зв’язку;
здійснення контролю за своєчасністю проходження сигналів управління, особливо важливої інформації, а також за якістю забезпечення переговорів керівного складу ДСНС України;
здійснення контролю за дисципліною та безпекою зв’язку;
забезпечення готовності до використання автоматизованих систем оповіщення керівного та особового складу ДСНС України;
здійснення методичного керівництва щодо організації оповіщення, створення і належного функціонування систем оповіщення цивільного захисту різного рівня з питань, що належать до компетенції Центру;
участь у проведенні комплексних, вибіркових перевірок технічного стану, перевірок експлуатації автоматизованих систем централізованого оповіщення населення різних рівнів та позапланових перевірок їх стану з метою перевірки організації роботи щодо їх підтримання у готовності до використання у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
участь у проведенні роботи щодо вивчення проектів технічних рішень (технічних умов) створення (реконструкції) територіальних та місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення населення, які розробляються міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями на їх відповідність діючи нормативно-правовим та нормативно-технічним актам щодо створення та побудови автоматизованих систем централізованого оповіщення;
здійснення заходів з вивчення та аналізу даних про стан функціонування територіальних автоматизованих системи централізованого оповіщення;
участь у заходах з взаємодії з міжнародними організаціями, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами з питань створення та функціонування автоматизованих системи централізованого оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
5.2.2. У галузі інформаційних технологій:
участь у створенні інформаційних систем, що забезпечують централізоване управління силами та засобами підрозділів у структурі ДСНС України;
................Перейти до повного тексту