1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.08.2016 N 18610/6/99-99-19-03-02-15
Про надання відповіді
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податків щодо порядку оподаткування податком на додану вартість послуг із забезпечення доступу портового оператора до причалу та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) повідомляє.
Відповідно до пункту 197.8 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).
Згідно із статтею 1 Закону України від 20 жовтня 1999 року N 1172-XIV "Про транзит вантажів" (далі - Закон про транзит) транзитні послуги (роботи) - це безпосередньо пов'язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо.
Учасники транзиту - це вантажовласники та суб'єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).
Згідно із статтею 7 Закону про транзит транзитні послуги (роботи) призначаються для споживання та використання за межами митної території України і надаються (виконуються) на підставі відповідних дво- чи багатосторонніх договорів (контрактів) між учасниками транзиту.
Договори (контракти) про надання (виконання) транзитних послуг (робіт) укладаються як між резидентами і нерезидентами, так і між самими резидентами і нерезидентами, які вільно обирають комплекс транзитних послуг (робіт), їх надавачів (виконавців), а також засоби транзиту залежно від умов перевезень.
Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. N 541 "Про затвердження Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України" (далі - наказ N 541), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22.12.2015 р. за N 1608/28053, який набув чинності з 01.01.2016 р., нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, здійснюється при виконанні портовим оператором навантажувально-розвантажувальних робіт із використанням причалу в межах його паспортних характеристик (довжини та ширини).

................
Перейти до повного тексту