- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.08.2016 № 867/.../16-31-13-01-26 |
Про розгляд звернення
Шановний _____________!
Головним управлінням ДФС у Полтавській області в порядку, визначеному п. 52.4 ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі —
ПКУ), розглянуто Ваше звернення щодо формування сум витрат по будівництву фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування та особливостей формування податку на додану вартість по вказаним витратам. За результатами розгляду Вашого звернення повідомляємо наступне.
Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст.
177 ПКУВідповідно до п. 177.2 ст.
177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
При цьому порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів нерухомого та рухомого майна регулюється статтями
172 та
173 ПКУ розділу IV "Податок на доходи фізичних осіб". Для цілей цих статей під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти, крім їх успадкування та дарування (п.п. 172.8 та 173.8 ст.
173 ПКУ). Платниками податку на доходи згідно із п. 162.1 ст.
162 ПКУ є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.
Суб'єктами права приватної власності відповідно до ст.
325 ЦКУ є фізичні особи. Статтею
26 ЦКУ встановлено, що фізична особа має усі особисті немайнові права та здатна мати усі майнові права, передбачені
Конституцією України,
ЦКУ та іншими законами.
За зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, фізична особа — підприємець відповідає усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення (ст.
52 ЦКУ).
Учасниками цивільних відносин та суб'єктами права власності є фізичні особи (частина перша ст. 2 та частина перша ст.
318 ЦКУ). Проте
ЦКУ окремо не визначає такий суб'єкт права власності як фізична особа -підприємець, набуття такого статусу дозволяє лише здійснювати господарську діяльність.
Статтею
2 Господарського кодексу України (далі —
ГКУ) передбачено, що учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, у свою чергу суб'єктами господарювання згідно зі ст.
55 ГКУ є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
................Перейти до повного тексту