1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС в Одеській області
Лист
29.08.2016 № 4896/9/15-32-12-01-14
Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит щодо необхідності внесення змін до установчих документів виконавчих органів Одеської міської ради, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) повідомляє наступне.
Підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу встановлено умови для набуття статусу неприбутковості підприємствами, установами та організаціями. А саме, підприємства мають одночасно відповідати таким вимогам:
- утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи яких містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
- установчі документи яких передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Згідно пп. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку на прибуток, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.
У визначенні п. 12 ст. 2 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI зі змінами та доповненнями (далі: Бюджетний кодекс) бюджетні установи – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. А також визначено, що бюджетні установи є неприбутковими.
Органами державної влади є передбачена Конституцією України система установ, що здійснюють публічну політичну владу на засадах поділу влади на законодавчу, виконавчу і судову. Органами виконавчої влади є Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим та інші державні органи, що виконують окремі функції з реалізації державної політики.
Порядок утворення, реорганізація та ліквідація міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та організацій, утворених ними, регулюється Господарським кодексом України (далі - ГКУ) та Законом України від 17 березня 2011 року N 3166-VI "Про центральні органи виконавчої влади".

................
Перейти до повного тексту