- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.08.2016 N 18026/6/99-99-15-02-02-15 |
Державна фіскальна служба України розглянула листи з питань обліку операцій, які здійснюються на підставі зовнішньоекономічних договорів щодо реалізації товару без ввезення на митну територію України та зберігання товару на території нерезидента до подальшого транспортування до України, та, керуючись ст.
52Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Щодо здійснення валютного контролю за імпортними операціями без увезення товару на територію України.
Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті за експортними, імпортними операціями та відповідальність за порушення законодавчо встановлених строків таких розрахунків визначено
Законом України від 23 вересня 1994 року N 185/94-ВР"Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"(далі - Закон N 185).
Відповідно до ст.
2 Закону N 185 строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.
Строк завершення імпортної операції без увезення товару на територію України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) відповідно до п. 2 Порядку не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу або виставлення векселя на користь нерезидента, а у разі проведення розрахунків у формі документарного акредитиву - з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.
зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;
подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором.
Порушення резидентами законодавчо встановлених строків розрахунків тягне за собою відповідальність, передбачену ст.
4 Закону N 185.
Щодо здійснення валютного контролю за імпортними операціями, які здійснюються на умовах відстрочення поставки.
Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті за експортними, імпортними операціями та відповідальність за порушення законодавчо встановлених строків таких розрахунків визначено
Законом N 185.
Відповідно до ст.
2 Закону N 185 імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті.
................Перейти до повного тексту