1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Вінницькій області
Лист
04.08.2016 № 1343/10/02-32-12-01
Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло звернення "…" щодо податкового обліку операцій з повернення статутних внесків, попередньо внесених до статутного капіталу юридичної особи фізичною особою у разі її виходу з числа засновників, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Правила створення, провадження діяльності товариства з обмеженою відповідальністю, а також права і обов'язки їх учасників та засновників ґрунтуються на нормах, установлених Конституцією України, і складаються із Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), Господарського кодексу України, Закону України від 19 вересня 1991 року № 1576-XII "Про господарські товариства" (далі – Закон № 1576), інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до цих законодавчих актів.
Відповідно до ст. 50 Закону № 1576 та ст. 140 ЦКУ товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.
Товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу, та іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом (ст. 12, ст.13 Закону № 1576).
Статтею 148 ЦКУ та ст. 54. Закону № 1576 встановлено порядок виходу учасника із товариства з обмеженою відповідальністю та оплати вартості майна при такому виході.
Так, учасник, який виходить із ТОВ, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства. За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натуральній формі.
Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному капіталі, а також порядок і строки виплати встановлюються статутом і законом.

................
Перейти до повного тексту