- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
25.08.2016 № 1859
Головне управління ДФС у Закарпатській області, на виконання вимог ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, із змінами і доповненнями, розглянуло, в межах своєї компетенції, запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо правильності відображення в обліку дня вибуття у відрядження та прибуття до місця постійної роботи відрядженого працівника, визначення дня виходу працівника на роботу, правомірності відрядження працівника на один день в межах області, та повідомляє наступне.
Відповідно до пунктів 7, 8, 9, 10, 11, 12 Розділу І та пункту 4 Розділу ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої
наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 №59,
зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 за №218/2658, із змінами і доповненнями - днем вибуття у відрядження вважається день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження - день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника. При відправленні транспортного засобу до 24-ї години включно днем вибуття у відрядження вважається поточна доба, а з 0 години і пізніше - наступна доба. Якщо станція, пристань, аеропорт розташовані за межами населеного пункту, де працює відряджений працівник, у строк відрядження зараховується час, який потрібний для проїзду до станції, пристані, аеропорту. Аналогічно визначається день прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи.
Дата на транспортному квитку (вибуття транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника) має збігатися з датою вибуття працівника у відрядження згідно з наказом про відрядження. Дата на транспортному квитку (прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника) має збігатися з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження.
На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються.
Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства.
................Перейти до повного тексту