1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
02.08.2016 № 13273/5/99-99-15-03-02-16
Про розгляд листа
Державна фіскальна служба України розглянула лист організації щодо можливості повернення виконавцю проекту міжнародної технічної допомоги (далі - МТД) сум ПДВ, що були сплачені ним постачальникам товарів/послуг, що придбавалися в межах та за рахунок коштів такої МТД, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у листі, Організація є виконавцем проекту МТД "Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією TAIEX", який фінансується Європейським Союзом у межах рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств (далі - Співтовариства), затвердженої Законом України від 3 вересня 2008 року N 360-VI (далі - Угода). Проект TAIEX зареєстровано у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.
Відповідно до статті 3 Угоди заходи, що фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариств, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру, зокрема контракти, фінансовані коштом Співтовариств, не підлягають сплаті податку на додану вартість.
Згідно з пунктом 197.11 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема, операції з:
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.
Статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.
При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" (далі - Порядок N 153).
Відповідно до Порядку N 153 виконавцем проекту є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з донором або уповноваженою донором особою та забезпечує реалізацію проекту (програми).
Проекти (програми), які включені до щорічних програм в рамках МТД, підлягають обов'язковій державній реєстрації, яка провадиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) та є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.
Державна реєстрація проекту (програми) підтверджується реєстраційною карткою проекту (програми), складеною за формою згідно з додатком 1 до Порядку N 153.
У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:
1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;
2) підтвердження наявності плану закупівлі;
3) зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.

................
Перейти до повного тексту