1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
02.08.2016 №17239/10/26-15-13-01-12
Головне управління ДФС у м. Києві, в межах своєї компетенції та згідно з нормами чинного податкового законодавства розглянуло ваш запит від ... та повідомляє наступне.
Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Згідно із п. 1 ст. 9 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435 – ІУ (далі - ЦКУ) положення цього Кодексу застосовуються до трудових відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства.
Спеціальним законодавством, яке регулює трудові відносини, є Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП), а законодавство, що регулює оплату праці, ґрунтується на Конституції України і складається з КЗпП України, Закону України "Про оплату праці", Закону України "Про колективні договори і угоди" та ін.
Відповідно до ст. 626 гл. 52 ЦКУ договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.
Договір підряду є різновидом цивільно-правових договорів, які регулюються ЦКУ.
Відповідно до ст. 837 гл. 61 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

................
Перейти до повного тексту