- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
18.07.2016 N 15397/6/99-99-15-03-02-15 |
Про розгляд звернень
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо можливості перенесення суми від’ємного значення податку, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, яка обліковується у податковій декларації з ПДВ платника податку, що реорганізується шляхом приєднання до іншого платника податку - правонаступника (далі - платник податку, що реорганізується), до податкової звітності з ПДВ платника податку - правонаступника, та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), повідомляє.
Основні правила реєстрації платників податку та порядок їх анулювання, правила визначення податкових зобов’язань, формування податкового кредиту та особливості їх коригування, а також порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету чи до відшкодування з бюджету, визначено розділом V
ПКУ з урахуванням особливостей, визначених підрозділом 2 розділу ХХ
ПКУ.
Для платників ПДВ, які реорганізуються,
ПКУ визначені особливості щодо процедури анулювання реєстрації платників ПДВ та визначення податкових зобов’язань з ПДВ.
Так, відповідно до п. 183.17 ст.
183 ПКУ особа, утворена в результаті реорганізації платника податку (крім особи, утвореної шляхом перетворення), реєструється платником податку як інша новоутворена особа в порядку, визначеному
ПКУ, у тому числі у разі, коли до такої особи перейшли обов'язки зі сплати податку у зв’язку з розподілом податкових зобов'язань чи податкового боргу.
Згідно з пп. "б" п. 184.1 ст.
184 ПКУ реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених розділом V
ПКУ.
Анулювання реєстрації на підставі, визначеній у пп. "б" п. 184.1 ст.
184 ПКУ, здійснюється за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.
Анулювання реєстрації здійснюється на дату:
подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;
зазначену в судовому рішенні;
припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку;
що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість (п. 184.2 ст.
184 ПКУ).
Згідно з пп. 196.1.7 п. 196.1 ст.
196 ПКУ операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
При цьому на випадки проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 п. 196.1 ст.
196 ПКУ, не поширюється:
визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього розділу (п. 198.5 ст.
198 ПКУ);
перерахунок сум податкового кредиту у зв’язку із зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях (п. 199.6 ст.
199 ПКУ).
У разі якщо платник податків, що реорганізується (у тому числі шляхом приєднання до платника податків - правонаступника), має суми надміру сплачених грошових зобов'язань, такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених грошових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками. Зазначена сума розподіляється між бюджетами та державними цільовими фондами пропорційно загальним сумам грошового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків (п. 98.8 ст.
98 ПКУ).
................Перейти до повного тексту