1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Запорізькій області
ЛИСТ
04.08.2016 №2618/10/08-01-12-03-11
Про надання податкової консультації
Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду листа "…" щодо включення сум податку на землю, податку на нерухомість та єдиного податку до складу орендної плати повідомляє наступне.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Органи Державної фіскальної служби України здійснюють свою діяльність в межах функцій, визначених статтею 19-1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема надають консультації відповідно до Кодексу, законодавства з питань сплати єдиного внеску та інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування й іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до підпункту 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
Питання щодо включення сум податку на землю, податку на нерухомість та єдиного податку до складу орендної плати не містять конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування, нарахування та сплати податків чи зборів, практичне використання якої є ускладненим та потребує роз’яснення з боку Державної фіскальної служби.
Поряд з цим, зазначаємо, що відносини за договором оренди регулюються Господарським кодексом України від 16.01.2003 №436-IV (із змінами і доповненнями), Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV (із змінами і доповненнями).
Зокрема, згідно статті 626 Цивільного кодексу України відносини між суб’єктами господарювання регулюються договорами, які є домовленістю двох або більше сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Пунктом 1 ст. 627 ЦКУ визначено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Щодо оподаткування єдиним податком сум, що отримує орендодавець, то відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу, доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

................
Перейти до повного тексту