1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
ЛИСТ
04.08.2016 № 17038/10/26-15-12-04-18
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло лист щодо оренди нежитлових приміщень та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною першою статті 1 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV, особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників регулюються цивільним законодавством.
Основним законодавчим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, є Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс). З врахуванням вимог пункту 52.5 статті 52 Податкового кодексу, контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень. При цьому, згідно статті 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Враховуючи те, що податкова консультація надається платнику для правильності застосування норм податкового законодавства у його податковому обліку, то питання щодо ФОП - платника єдиного податку, викладені у листі, не стосуються оподаткування юридичної особи. Платник податків - ФОП детальну відповідь може отримати за умови самостійного надання відповідного запиту. Щодо порядку відображення витрат в податковому обліку. Підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу IІІ Податкового кодексу встановлено, що об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Податкового кодексу. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, визначаються відповідно до вимог статті 138 Податкового кодексу. Підпунктом 138.3.1 пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу, встановлено, що розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених підпунктом 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 розділу I та підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу.

................
Перейти до повного тексту