1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.05.2016 N 11023/6/99-99-14-05-01-15
Щодо операцій з розмінною монетою
На виконання звернення Державна фіскальна служба України розглянула лист та повідомляє таке.
На виконання ст. 33 Закону України "Про Національний банк України" постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення N 637).
Відповідно до п. 2.13 Положення N 637 підприємства (підприємці) під час здійснення розрахунків із споживачами за готівку зобов'язані приймати у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) без обмежень банкноти і монети та мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі.
Видача розмінної монети підприємством - юридичною особою своєму магазину оформляється видатковим касовим ордером, формою якого передбачено наявність особистого підпису та ідентифікація особи, що отримала готівку.
У регістрах бухгалтерського обліку операції, пов'язані з видачею розмінної монети, відображаються за дебетом субрахунку 301 "Операційна каса" і кредитом субрахунку 301 "Каса в національній валюті".
Кошти (розмінна монета) не залишаються в касі, а передаються з каси підприємства до операційної каси (скриньки реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО)). У зв'язку з цим готівка, видана як розмінна монета, не вважається підзвітними коштами касира-операціоніста, і тому він не складає авансового звіту.

................
Перейти до повного тексту