- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Рівненській області
Лист
22.07.2016 № 1783/10/17-00-12-01-07 |
Головне управління ДФС у Рівненській області на Ваш запит щодо оподаткування операцій у випадку примусового продажу майна підприємства органами юстиції (спеціалізованим підприємством) на публічних (електронних торгах) керуючись статтею 52 розділу II
Податкового кодексу України повідомляє.
Відповідно до ч. 1 ст.
62 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.99 р. № 606-XIV (далі – Закон № 606) реалізація арештованого майна, крім майна, вилученого з обігу згідно із законом, та майна, зазначеного в ч. 8 ст.
57 Закону № 606 (цінні папери, ювелірні та інші побутові вироби із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінного каміння і перлів, а також брухт і окремі частини таких виробів), здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах.
У випадку примусового продажу арештованого майна органами юстиції, застосовується порядок визнання податкових зобов'язань та податкового кредиту, визначений п. 189.4
ПКУ.
Пунктом 189.4
ПКУ встановлено, що базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому ст.
188 ПКУ.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, які здійснюють постачання/отримання товарів/послуг в межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими ст. 187 і 198 цього Кодексу.
У свою чергу, згідно з п. 187.1
ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
................Перейти до повного тексту