- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
20.07.2016 № 264
Головне управління ДФС у Закарпатській області на виконання вимог ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі -
ПКУ) розглянуло в межах своєї компетенції запит щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи та складські приміщення промислових підприємств), які знаходяться у власності фізичних осіб, та повідомляє наступне.
Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст.
266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі -
ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст.
266 ПКУ).
Згідно з ст.
355 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі -
ЦКУ) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю (ст.
368 ЦКУ).
Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном (ст.
369 ЦКУ).
Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст.
266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування, зокрема, об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:
якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
Згідно з п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст.
266 ПКУ платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
................Перейти до повного тексту