- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
13.06.2016 № 13057/6/99-99-12-02-03-15 |
Державна фіскальна служба України на лист Товариства про надання податкової консультації щодо застосування положень
Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині оподаткування екологічним податком, керуючись нормами статті
52 Кодексу, в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що відходи, які утворюються в результаті його господарської діяльності, тимчасово, до розміщення у спеціально відведених місцях, на які у порядку визначеному законодавством отримано дозвільні документи, розміщаються на власних майданчиках, на які не отримано відповідні дозвільні документи.
Товариство зацікавлене у встановленні моменту віднесення утворених відходів до об’єкту оподаткування.
Відповідно до п.п. 240.1.3 п. 240.1 ст.
240 Кодексу платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання).
Об’єктом та базою оподаткування екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, є обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання (п.п. 242.1.3 п. 242.1 ст.
242 Кодексу).
................Перейти до повного тексту