1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ
НАКАЗ
01.04.2016 № 37
Про затвердження Положення про порядок ведення договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження
З метою запровадження єдиного порядку ведення договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження та цільового використання бюджетних коштів, відповідно до Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1040,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 01.04.2016 Положення про порядок ведення договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Державного агентства України з управління зоною відчуження, які ведуть договірну роботу, забезпечити виконання вимог цього Положення.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова В. Петрук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
України з управління зоною
відчуження
01.04.2016 № 37
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок ведення договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок ведення договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження (далі - Положення) визначає загальні засади з питань організації договірної роботи в Державному агентстві України з управління зоною відчуження (далі - ДАЗВ) і механізм взаємодії окремих структурних підрозділів при укладанні договорів, їх реєстрації та виконанні, крім контрактів, що укладаються відповідно до законодавства про працю.
1.2. Це Положення розроблене відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Положення про Державне агентство України з управління зоною відчуження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 № 564, інших законодавчих та нормативно-правових актів.
1.3. До договірної роботи належить:
- підготовка та оформлення документів, потрібних для укладання договорів;
- підготовка проектів договорів;
- урегулювання розбіжностей, що виникають при укладанні договорів;
- розгляд договорів у частині дотримання вимог законодавства України;
- робота з укладання договорів;
- реєстрація та облік договорів;
- контроль за виконанням договорів;
- виконання договірних зобов'язань;
- аналіз і узагальнення практики укладання договорів, підготовка висновків та пропозицій щодо вдосконалення договірної роботи.
Підготовка проектів договорів включає проведення переговорів між керівником структурного підрозділу ДАЗВ, що є ініціатором укладення договору з контрагентом, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов'язки, безпосередня підготовка проекту договору або отримання такого проекту від іншої сторони за договором.
Підготовку проекту договору здійснює структурний підрозділ - ініціатор укладення договору, який є відповідальним за його укладення та відповідальним за своєчасне і повне виконання договору.
1.4. Відповідно до законодавства України під договором слід розуміти домовленість двох або більше сторін, спрямовану на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
1.5. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними та умови, які є обов'язковими відповідно до законодавства України.
1.6. За загальним правилом, підписання включає в себе власноручний підпис уповноваженого представника ДАЗВ, фізичної особи (представника юридичної особи) з якою укладається договір, а також оригінальний відбиток печатки (за наявності).
Повноваження на підписання договорів від імені ДАЗВ має Голова ДАЗВ.
Голова ДАЗВ може надати право підписання договорів заступникам Голови ДАЗВ відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Повноваження представника контрагента на підписання договору можуть бути надані установчими документами або належним чином оформленою довіреністю.
1.7. Відповідний договір може укладатись лише в разі необхідності його укладання та за наявності і в межах коштів, передбачених відповідними статтями витрат державного бюджету на поточний рік.
2. Структура договору та його основні умови
2.1. Преамбула.
Ця частина містить такі основні положення:
а) назва договору (купівлі-продажу, оренди, поставки, надання послуг тощо);
б) дата підписання договору.
Якщо сторони підписують договір в різний час, то він вважається укладеним з моменту підписання його стороною, яка підписує останньою.
в) місце підписання договору (місто або населений пункт);
г) повна назва сторін договору (має відповідати свідоцтву про державну реєстрацію (виписці або витягу з ЄДРПОУ), довідці про включення до єдиного державного реєстру підприємств, організацій, установ, ІПН фізичної особи).
д) назва сторони за договором ("підрядник", "орендар", "виконавець", "замовник" тощо).
ж) П.І.Б. фізичної особи, яка підписує договір, а також назва документу, яким передбачено її повноваження на підписання/укладення договору (положення, статут, тощо), у разі підписання за довіреністю - номер та дата довіреності.
У разі підписання договору особою за довіреністю необхідно перевірити її чинність, а саме: належне оформлення, наявність підпису керівника, дати видачі, строку дії, обсягу повноважень.
2.2. Предмет договору, права та обов'язки сторін.
Ця частина договору містить:
а) предмет договору;
б) обов'язки та права сторін за договором;
в) місце виконання зобов'язань кожної із сторін;
г) спосіб виконання зобов'язань кожної із сторін (порядок дій, послідовність, строки);
д) строк виконання своїх зобов'язань сторонами;
е) ціна договору.
Конкретний зміст цих умов залежить від виду договору.
2.3. Додаткові умови договору:
а) строк дії договору (вказується навіть тоді коли вказані строки виконання зобов'язань сторонами, що дає можливість визначення терміну можливого звернення до суду в разі невиконання стороною взятих зобов'язань);
б) відповідальність сторін (ця умова забезпечує відповідальність сторонами на випадок порушення однією з них умов договору. Вона містить різного роду санкції у вигляді неустойки: пені, штрафу, що сплачується тією стороною, яка не виконала своїх зобов'язань по відношенню до іншої сторони).
Законодавством щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.
У випадку, якщо порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що:
- належить до державного сектору економіки;
- порушення пов'язане з виконанням державного контракту;
- виконання зобов'язання фінансується за рахунок державних коштів, то, якщо інше не передбачено законом чи договором, штрафні санкції застосовуються у розмірах визначених законодавством України.
Відповідно до законодавства України, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочення платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, при цьому розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
в) способи забезпечення зобов'язань.
Передбачаються додаткові заходи майнового впливу на винну сторону.
Виконання зобов'язань може забезпечуватися наступними способами забезпечення зобов'язань: неустойка, застава, порука, гарантія, завдаток, притримання тощо.
Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язань.
Забезпечення виконання договору про закупівлю товарів (робіт, послуг) за державні кошти не може перевищувати розмірів, встановлених законом.
г) підстави дострокового розірвання договору в односторонньому порядку і порядок дії сторін при односторонньому розірванні договору.
В даному випадку спори виникають з приводу повернення авансових платежів та передоплати. Умовами договору може бути передбачено, що у випадку одностороннього розірвання договору авансові платежі повертаються протягом визначеного часу.
д) умови про конфіденційність інформації по договору. У цьому пункті передбачається, які умови договору є конфіденційними і не піддягають розголошенню та відповідальність за розголошення конфіденційної та таємної інформації відповідно до законодавства України.
е) порядок вирішення спорів між сторонами по договору.
Усі спори між сторонами вирішуються у відповідності до законодавства України в порядку господарського судочинства, незалежно від того, чи передбачена дана умова в договорі. Сторони можуть передбачити в договорі досудовий порядок врегулювання спорів.
2.4. Інші умови договору.
а) у випадку необхідності в договорі зазначаються умови згідно яких на договірні правовідносини поширюється дія конкретних нормативно-правових актів, якими сторони погодились керуватися при виконанні договору;
б) умови про узгодження зв'язку між сторонами. У даному пункті для кожної сторони зазначаються особи, повноважні надавати інформацію, виконувати роботу, вирішувати питання тощо.
Ця умова може формулюватися двома способами: з персональним визначенням особи (осіб) або із зазначенням посад, способу зв'язку (телефон, факс тощо) із зазначенням номерів та інших даних.
в) пропозиції щодо укладання договорів та результатів попередніх переговорів.
Даний пункт містить положення, у відповідності до якого сторони визначають, що з укладанням договору всі попередні переговори, листування, угоди, протоколи про наміри, втрачають силу.
г) реквізити сторін:
- поштові реквізити;
- банківські реквізити (номер розрахункового (поточного) рахунку, установа банку, МФО, код ЄДРПОУ та інше).
В договорі необхідно передбачити для сторін зобов'язання щодо негайного повідомлення зміни своїх реквізитів.
д) кількість примірників договору.
В договорі повинно бути зазначено, що всі виправлення за текстом договору мають юридичну силу лише в тому випадку, коли вони засвідчені підписами та печаткою сторін в кожному окремому випадку.
е) підписи представників сторін. Кожний договір повинен бути підписаний уповноваженою особою або повноважним представником власноручно.
3. Порядок укладання договорів
3.1. Цивільно-правові договори укладаються за правилами установленими Цивільним кодексом України, господарські договори - за правилами установленими Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, викладених у Господарському кодексі України, міжнародні договори - за правилами встановленими як законодавством України, так і міжнародним законодавством.
3.2. При укладенні договорів, складання додатків до них, кожна сторінка має візуватись керівником структурного підрозділу, який є Ініціатором укладення договору та на якого покладено контроль за його виконанням. Віза повинна містити на останній сторінці документу, прізвище зазначеної особи та її власноручний підпис, виконаний кульковою або чорнильною ручкою.
Проект договору готується структурним підрозділом ДАЗВ, який є ініціатором укладання договору, при цьому обов'язковим є його погодження в порядку, визначеному у пункті 5.1 цього Положення.
Істотні умови типових проектів договорів можуть змінюватися (доповнюватися) з урахуванням позицій, з якими укладається один з видів вищенаведених договорів.
3.3. Керівник підрозділу, а у разі його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки, подає проект на підписання уповноваженій посадовій особі ДАЗВ, перевіряє його відповідність примірному договору (при наявності) та умовам, викладеним у розділах 1 та 2 цього Положення, і узгоджує його у відповідних підрозділах.

................
Перейти до повного тексту